При виснаженні психологічних ресурсів необхідно звертатися за допомогою до лікаря-психіатра, нагадав лікар медицини Андрій Шмилович.

Вчений пояснив, які симптоми говорять про те, що людині потрібно звертатися до психіатра. За словами Шмиловича, допомога фахівця потрібна, коли психологічні ресурси надаються «наприкінці».

«Треба звернутися до лікаря, коли ви розумієте, що всі ваші психологічні захисні механізми вичерпали себе і ви ніяк не можете впоратися зі ситуацією, що склалася», – сказав експерт.

Андрій Шмилович уточнив, що на такий стан психоемоційного виснаження вказує на те, що людина перестає справлятися зі звичайними навантаженнями, роботою, а також перестає спілкуватися з рідними чи друзями, починає говорити про втрату сенсу в тому, що зазвичай її тішило чи викликало інтерес.

Психіатр зазначив, що особливо вразливою до впливу зовнішніх факторів є психіка жінок – стан нервової системи у них зазнає значного впливу специфічних гормональних процесів. Також лікар звернув увагу на те, що психічні розлади останнім часом стали частіше зустрічатись у молодих людей.

“Серед психічних відхилень найчастіше спостерігаються афективний спектр, істеричні реакції, тривожні розлади”, – уточнив фахівець.