Калорійний або, навпаки, легкий? З м’ясом або фруктами? За словами експертів в області харчування, з приводу того, яким повинен бути сніданок, існує багато думок. І в тому числі помилкових.

На сторінках жіночого журналу Ivona фахівці розповіли про поширені помилки щодо сніданків. Ми відібрали найбільш часті.

Так, все більш популярним стає уявлення про те, що сніданок повинен бути щільним. Є дані про те, що такий сніданок ефективно захищає від сплесків цукру в крові протягом дня, а разом з цим і від переїдання. Калорії від такого сніданку згоряють за добу і не відкладаються в жир.

Але, прагнучи вранці щільно поснідати, багато з’їдають відразу перше, друге і десерт. Думка експертів така: це занадто велике навантаження для травлення в самому початку дна. З цієї причини такий сніданок може призвести до подальшого дискомфорту і виникнення сонливості, занепаду тонусу.

Завзяті прихильники здорового харчування часто прагнуть навіть на сніданок їсти свіжі фрукти і овочі. Але фахівці застерігають про те, що ці продукти – джерела різних кислот, які далеко не завжди добре впливають на стан слизових оболонок ШКТ.

Крім того, рослинні продукти повинні вживатися з додатковим жиром, – інакше організм не засвоїть містяться у фруктах і овочах корисні для здоров’я мікроелементи.

Чашка кави вранці – звичний ритуал величезної кількості людей. Але пити каву на голодний шлунок не потрібно, відзначають медики.
Цей напій сприяє підвищенню кислотності шлунка, що в свою чергу є чинником розвитку гастриту, печії та інших порушень в роботі травного тракту. Будьте обережні!

Також експерти скептично оцінили звичку їсти на сніданок готові мюслі та каші швидкого приготування. Їхня думка: подібні сніданки не можна вважати повноцінним джерелом вітамінів і мінералів, необхідних організму. В цій продукції багато штучних добавок, які нівелюють їх корисність. Крім того, для поліпшення смаку в пластівці часто додають штучні підсолоджувачі, які сприяють ожирінню печінки.

Раніше фахівці розповідали про те, що звичні в раціоні харчування безлічі людей продукти можуть містити в собі небажані і небезпечні для організму компоненти. У список таких продуктів, зокрема, потрапили рис, молоко, хліб, курячі яйця.

Джерело: МедікФорум