Як відомо, малорухливий спосіб життя може спровокувати розвиток діабету 2-го типу, хвороб серця та інсульту. Дослідники з Університету Ліверпуля з’ясували: проблеми зі здоров’ям з’являються вже через 2 тижні сидячого способу життя. На щастя, ці негативні наслідки оборотні, розповідає The Daily Mail.

У дослідженні взяли участь 45 осіб (середній вік – 36 років). Добровольці регулярно не займалися ніякими видами фізичної активності на зразок бігу підтюпцем, але щодня проходили не менше 10000 кроків. Учасники вели сидячий спосіб життя протягом 2 тижнів.

Добровольці добиралися до роботи на машині або громадському транспорті, користувалися ліфтами і ескалаторами замість сходів, а вихідні проводили вдома перед телевізором або комп’ютером. Учасники носили спеціальні пристрої, які стежили за їх активністю. Також їх попросили дотримуватися своєї звичайної дієти і вести щоденник харчування.

Читайте також:  Коли краще чистити зуби: до сніданку або після?

Через 2 тижні вчені оцінили стан здоров’я добровольців. Дослідники виявили, що в учасників збільшилися обсяг талії і кількість жиру в організмі, зменшилася м’язова маса і знизилася кардіореспіраторна витривалість. Крім того, в учасників відзначалося зниження чутливості до інсуліну. Все це було найбільш помітно у людей, що мали близького родича із діабетом 2-го типу.

Потім учасників попросили знову стати активними. Через 2 тижні вищезгадані проблеми зникли. Експерти рекомендують бути як можна активнішим в повсякденному житті, наприклад, частіше ходити пішки, підніматися по сходах і здійснювати покупки в супермаркеті, а не в інтернеті.

Джерело: meddaily

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News