Дізнатися, наскільки здоровою дитина буде через кілька років, можна по її силі хвату: якщо він слабкий, це віщує проблеми з організмом. Даний висновок вчених опублікував Journal of Pediatrics.

Наукові фахівці з Університету Нової Англії вирішили з’ясувати по силі хвату дітей їх майбутнє здоров’я і зібрали для участі в експерименті групу з 235 дев’ятирічних школярів. В результаті дослідники констатували, що «сила хвата дітей може передбачати, наскільки здоровими вони будуть через кілька років».

Випробуваним виміряли силу хвату і зіставили її величину з індексом здоров’я у кожної дитини. Індекс здоров’я – це ріст, вага, тиск, рівень цукру, жиру. Виміри цих показників роботи організму проводилися двічі з інтервалом у два роки.

Виявилося, що у дітей, чий хват був більш слабким, всі ці параметри відрізнялися негативною характеристикою. Зокрема, у таких учасників фіксували підвищений тиск, високий рівень жирів і холестерину в крові.

Для вимірювання сили хвату використовують ручний динамометр. Зазначимо, що показники динамометра також застосовуються як відбивач фізичного ослаблення в літньому віці.

«Сила хвату може бути валідним біомаркером ймовірності розвитку різних захворювань: серцево-судинних або порушень обміну речовин. Більш сильні діти не тільки виявилися значно більш здоровими, вони частіше поліпшували своє здоров’я, позбавляючись від одного або декількох факторів ризику за період спостережень», – зазначили автори проекту.