Нестача вітамінів названий вченими одним з факторів, що сприяють зростанню пухлин і розвитку раку. Британські фахівці розповіли про небезпеку дефіциту в організмі вітаміну D, вітаміну А, а також вітамінів C, B і E.

Журнал Biochemical and Biophysical Research Communications опублікував статтю британських вчених, які попереджають про небезпеку нестачі вітамінів в людському організмі. Зокрема, фахівці відзначили, що багато людей сьогодні уникають сонячних променів, у той час як сонце сприяє синтезу в організмі дуже важливого для нього вітаміну D.

Вчені констатують, що сполуки на основі даного вітаміну допомагають запобігти розвитку кастраційно-резистентних пухлин. Вітамін знижує процес синтезу тестостерону, дегидротестостерона та інших андрогенів в самих пухлинах, що не дає їм розростатися. Нестача вітаміну D3 призводить до виникнення онкологічних процесів, відзначають експерти.

У свою чергу, російські вчені з РАН пов’язують розвиток ракових пухлин з дефіцитом вітаміну А, який може захистити від розвитку раку шийки матки. Цей нутрієнт міститься в гарбузі, моркві, броколі, молоці, яйцях, жирній рибі, а також в паприці, карі, шавлії та базиліці.

Вчені підкреслюють, що забезпеченість організму протираковими вітамінами – це питання різноманітного харчування. У раціоні, за їх словами, повинні бути зелень, злакові, м’ясо, а також вершкове масло і рослинна олія.

Джерело: МедікФорум