Комусь не можна багато солодощів за медичними показаннями, а хтось стежить за своєю фігурою. Але всім іноді хочеться поласувати чим-небудь, як кажуть, до чаю. І тут постає питання про цукрозамінники. Зокрема, чи дійсно вони корисніші за цукор?

Один з цукрозамінників називається цикламат. До його плюсів фахівці відносять те, що він в 30 разів солодший цукру, але при цьому в ньому немає калорій. Також немає даних про токсичність цикламату.

Однак він заборонений до використання в США, зазначили фахівці в ефірі телеканалу “ТВЦ“. Багато досліджень доводять негативний вплив цього цукрозамінника на щільність кісток, також він може викликати пошкодження ДНК і підвищувати ризик онкології, що природно вважається мінусами.

Сукралоза в 600 разів солодше цукру. Цей цукрозамінник також не має калорій і даних про токсичність. Крім цього, сукралоза розчиняється в будь-якій рідині і стабільна при нагріванні. Через це її часто використовують на виробництвах при приготуванні продуктів. При цьому вона має істотний мінус. Він полягає у впливі на чутливість клітин до інсуліну і зміні складу кишкової мікробіоти. Іншими словами, сукралоза не допоможе скинути вагу або привести в норму рівень глюкози в крові.

Майже нуль калорій в цукрозаміннику під назвою аспартам, який в 200 разів солодше цукру. Але його безпека знаходиться під питанням. Дані деяких досліджень говорять, що аспартам підвищує окислювальний стрес. Це, в свою чергу, пошкоджує клітини. Також цукрозамінник негативно впливає на мозок і роботу нейротрансмітерів, чому можуть бути головні болі, порушення концентрації і часта зміна настрою.

Стевія безпечна, в ній немає калорій і вона солодше цукру в 250 разів. Здається, що це найкращий цукрозамінник. Однак відчуття солодощі від неї приходить повільніше. Також вона може іноді гірчити. Ще стевія змінює кишкову мікробіоту, що теж не можна назвати плюсом.