Контактні лінзи дають можливість мільйонам людей по всьому світу комфортно бачити світ, адже не потрібно турбуватися про незручне використання окулярів. Однак, як і будь-який медичний засіб, лінзи також можуть викликати деякі проблеми, якщо носити їх неправильно.

Тож як розпізнати, що з використанням лінз щось не те? 

Зручність та естетика контактних лінз

Крім звичайного повсякденного комфорту, контактні лінзи володіють ще й низкою естетичних і функціональних переваг. Вони непомітні для інших, з ними зручно займатися спортом й вести активний спосіб життя без страху, на відміну від окулярів, які можуть зіслизнути або зламатися. 

До того ж сучасні виробники подбали про зручність та контактні лінзи найрізноманітніших типів, як м’які контактні лінзи та жорсткі, або контактні лінзи, комфортні для звикання новачків. Зокрема оригінальні лінзи відомих брендів можна придбати у спеціалізованому магазині Оптика Люксор. Особливість магазину ще й в тому, що тут можна проконсультуватися з професійним офтальмологом. 

Як розпізнати перші ознаки проблем

До найперших ознак проблем з контактними лінзами, на які варто звернути особливу увагу, належить почервоніння очей, дискомфорт або відчуття стороннього предмета в оці. 

Важливо зважати й на будь-які зміни у зорі, такі як розмитість або спотворення зображення, адже вони можуть вказувати на неправильне прилягання або пошкодження лінзи. 

Якщо ви відчуваєте сильний дискомфорт чи біль, негайно зніміть лінзи й зверніться до офтальмолога. Завжди стежте за чистотою лінз і дотримуйтесь інструкцій з догляду за ними. Від цього залежить безпека ваших очей.

Догляд за контактними лінзами

Правильний підбір контактних лінз та догляд за ними збереже ваш комфорт і здоров’я очей.  

  • Перед тим, як торкатися лінз, ретельно вимийте руки з милом і витріть їх насухо чистим рушником без ворсу. 
  • Використовуйте спеціальний контейнер для зберігання лінз і не забувайте регулярно його чистити та замінювати у ньому розчин, тоді догляд за контактними лінзами буде якісним. 
  • Лінзи потрібно очищати в розчині після кожного використання, щоб на них не накопичувалися білкові відкладення й бактерії. 
  • Для кращого догляду за лінзами використовуйте якісний розчин, такий як розчин для лінз Aosept Plus Hydraglyde, щоб уникнути багатьох проблем, пов’язаних з носінням лінз.

І, насамкінець, завжди дотримуйтесь рекомендацій виробника й вашого офтальмолога, щоб очі були здоровими й проблеми з контактними лінзами не виникали.  

На правах реклами*