Нове дослідження показало, що яйця є чи не найкращою їжею для здорової вагітності. Вони забезпечують жіночий організм всіма ключовими поживними речовинами.

Тепер з’ясовується, що яйця є кращим продуктом харчування для здорової вагітності. І не тільки тому, що в них міститься цілий арсенал корисних поживних речовин, але і через те, що яйця знижують ймовірність передчасних пологів, дефіциту маси тіла дитини при народженні і материнської депресії. Саме до такого висновку прийшли вчені, які оцінили результати відразу 18 різних досліджень, які спостерігали за вагітністю і вживанням курячих яєць. Зазначимо, що ще відносно недавно багато експертів не рекомендували вживати яйця, вважаючи їх не самим здоровим продуктом.

Читайте також:  Жир на животі: дієтолог поділилася простим лайфхаком для схуднення

«Яйця насичені білками, швидкорозчинні нутрієнтами, це один з небагатьох природних джерел вітаміну D, критично важливого для здоров’я вагітних, – пишуть автори дослідження. – В яйцях також міститься невелика кількість довголанцюгових жирних кислот, що зазвичай зустрічаються в морепродуктах, які пов’язані з збільшенням ваги дитини при вагітності, зниженням небезпеки передчасних пологів і материнської депресії. У яйцях є залізо, яке відіграє важливу роль під час вагітності, так як в цей період рівень заліза в крові жінки падає, що призводить до втоми і стомлення».

Метааналіз досліджень продемонстрував, що яйця володіють дивовижним поживним складом, забезпечуючи жінці більшу частину ключових нутрієнтів, включаючи залізо, йод, вітаміни B12 і D, фолати і холін. В одному яйці міститься більше 100% необхідної добової дози вагітним вітаміну B12.

Читайте також:  Картопля та макарони можуть знизити ризик раку на 60 відсотків

Джерело: МедікФорум