Дослідники з Університету штату Пенсільванія з’ясували, що в білих грибах (Boletus edulis) містяться антиоксидантні речовини, що здатні поліпшити стан здоров’я і уповільнити старіння. Про це повідомляє видання MedicalNewsToday.

Антиоксидантами називаються з’єднання, які контролюють рівень активних форм кисню (АФК), включаючи вільні радикали в клітинах, зменшуючи швидкість окислювально-відновних реакцій. Ці речовини запобігають пошкодженню ДНК, клітинних мембран і необхідних для життя клітин молекул.

Біологи виявили, що білі гриби є джерелом ерготіонеїну — сполуки, що входить до складу еритроцитів і є антиоксидантом. Крім того, у тканинах цих організмів були знайдені високі рівні глутатіону, що визначає окислювально-відновну середу всередині клітин.

Згідно вільнорадикальної теорії старіння відбувається через накопичення завданих пошкоджень вільними радикалами всередині клітин. Вважається, що антиоксиданти, знешкоджуючі радикали, сприяють омолодженню організму. З іншого боку, АФК необхідні для процесу знищення дефектних клітин. Таким чином, активні форми кисню перешкоджають виникненню злоякісних клітин.

Джерело: Lenta