Фрукти містять в складі фруктозу і глюкозу, що підвищує рівень цукру в крові. Тому людям, які страждають від діабету, потрібно підходити з обережністю до вибору і вживання цього на перший погляд корисного продукту.

Доктор медичних наук, дієтолог Фара З. Хан зазначила, що фруктоза і глюкоза у фруктах відрізняються від цукрів в цукерках та інших солодощах. Також в рослинному продукті є клітковина, передає GH.

За словами фахівця, це буде сповільнювати процес перетравлення їжі. В результаті різкого стрибка цукру в крові не трапиться від вживання свіжих або заморожених фруктів. При цьому вона окремо уточнила, які з них точно можна їсти діабетикам.

Так, Хан порадила вживати яблука, груші, полуницю, ожину і персики. Також до списку увійшли ківі, апельсини, вишня, мускусна диня і банани. При цьому останні потрібно брати зеленими. Справа в тому, що в міру дозрівання кількість цукру в них збільшується.

Дієтолог підкреслила, що кожен з названих фруктів володіє безсумнівною користю для здоров’я за рахунок набору вітамінів і мікроелементів. Однак все одно важливо дотримуватися норми. Зокрема, фрукти рекомендується вибирати маленьких або середніх розмірів і вживати не більше одного, а порції ягід краще «вимірювати» склянками.

Ще більше користі від перерахованих фруктів буде, якщо додавати їх в сир або вівсянку. Як зазначила Хан, тоді вони будуть перетравлюватися повільніше, що позитивно позначиться на рівні цукру в крові.