Спати на спині, животі, боці або спати в позі ембріона – у кожного є своє переважне положення для сну. І це не випадково, але може свідчити про проблеми зі здоров’ям.

Індустрія ліжок вже давно відгукнулася і пропонує правильну підтримку в нічний час за допомогою спеціальних подушок для сну на боці і подушок для сну на животі і спині. Бічне положення є найбільш популярним положенням для сну, за ним слідують положення лежачи на спині і положення лежачи на животі на третьому місці.

Зазвичай ми вибираємо найбільш часто використовуване положення для сну несвідомо – але не випадково. Поза для сну багато що говорить про стан здоров’я і, в свою чергу, може на нього впливати.

Читайте також:  Знайдено корисну ягоду для захисту здоров'я головного органу довголіття

Правий або лівий бік?

У тих, хто спить на правому боці, часто виникають проблеми зі шлунком. Це пов’язано з тим, що шлункова кислота може особливо легко повертатися в стравохід. Крім того, це положення для сну ускладнює роботу підшлункової залози, тому що живіт тисне на неї.

Ось чому люди, які вважають за краще спати на лівому боці, часто мають здорове і впорядковане травлення – і часто менше проблем з серцем. Тому що наша головна артерія вигнута вліво, і в цьому положенні для сну кров може легше перекачуватися вгору. Люди, котрі сплять на лівому боці мають явну перевагу.

Сон в позі ембріона

Положення ембріона з зігнутими руками і ногами, яке на перший погляд здається таким розслабленим, часто асоціюється з болем в шиї і спині. Крім того, схильність до перекочування ускладнює глибоке дихання через тиск на органи.

Читайте також:  Усього одна проблема зі здоров'ям підвищує ризик деменції вп'ятеро

Лежачи на спині – ризик хропіння і часто небезпечні паузи при диханні

Положення лежачи на спині пов’язано з високим ризиком для здоров’я. Тому що часто викликає хропіння. Коли ви спите, м’язи горла розслабляються. Якщо сплячий також лежить на спині, мова може трохи відступити в глотку і дихальні шляхи звузяться. Дихання явно проходить через це вузьке місце. Чути хропіння.

У тих, хто спить на спині і любить підтримувати голову і шию високими подушками, часто виникають проблеми з серцем і легенями. Це положення для сну полегшує роботу серця і легенів.

На животі

Сон на животі знімає навантаження з міжхребцевих дисків і підтримує природне викривлення хребта. Тому будь-хто, у кого є проблеми з поперековими хребцями, з радістю вибере це положення для сну. Однак, як показують дослідження, це також може вказувати на проблему з алкоголем. Відповідно до цього, люди, які п’ють багато алкоголю, часто сплять, уткнувшись обличчям в подушку.

Читайте також:  Названо три ознаки, які допомагають розпізнати аутизм навіть у дорослих

Це положення для сну також таїть в собі невеликий, хоча і косметичний, ризик: зморшки можуть утворитися на обличчі за ніч.

Головне – гнучкість

Ви змінюєте позу кілька разів за ніч, тому Ви стаєте так званими «гнучкими сплячими» – це забезпечить найбільш здоровий сон.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News