Було висловлено припущення, що трансжирні кислоти є канцерогенними, хоча дані про перевірку цієї гіпотези на людях обмежені. Дієта, насичена маргарином, може збільшити ризик розвитку раку, а також пов’язана із серцевими захворюваннями.

І гліцидол, і 3-МХПД є шкідливими побічними продуктами нагрівання олії до температури вище 200 градусів за Цельсієм, що найчастіше відбувається при рафінуванні олії для видалення летких або неприємно пахнуть речовин. Коли ця рафінована олія використовується в маргарині, ці дві сполуки часто додаються разом із ним.

Міжнародне агентство з вивчення раку при Всесвітній організації охорони здоров’я класифікує гліцидол та 3-МХПД як канцерогени класу 2 – обидва «можливо канцерогенні» на підставі випробувань на тваринах.

Читайте також:  Названий простий спосіб уникнути появи зайвої ваги

Європейське управління безпеки харчових продуктів (EFSA) класифікує гліцидол як «генотоксичний і канцерогенний», що означає, що він може пошкоджувати ДНК і викликати пухлини.

У дослідженні додатково вивчалося споживання трансжирних кислот із частково гідрогенізованої рослинної олії у зв’язку з ризиком розвитку раку.

“Споживання трансжирних кислот (ТЖК) може впливати на системне запалення, резистентність до інсуліну та ожиріння, але недостатньо вивчене, чи впливає споживання ТЖК на ризик розвитку раку”, – йдеться на початку дослідження.

Дослідження показало, що трансжири в маргарині пов’язані з підвищеним ризиком розвитку раку легень, товстої та прямої кишки, молочної залози, ендометрію та простати.

Читайте також:  Мед може вилікувати тяжке захворювання легень

Трансжири містяться у продуктах, приготованих з частково гідрогенізованим жиром або на ньому. Деякі крекери, картопляні чіпси, випічка, фаст-фуд у фритюрі та маргарини містять трансжири.

Джерело: Express Health