Нежить, кашель і свербіж – основні симптоми сезонної алергії, яка, як правило, починається з приходом весни. Стало відомо, які продукти можуть допомогти поліпшити стан при полінозі.

Імбир

Ця стародавня спеція використовувалася протягом тисяч років в системах традиційної медицини, таких як аюрведа. За словами фахівців, імбир має природну протизапальну дію, щоб допомогти боротися з сезонними симптомами алергії. Дослідження 2020 року, опубліковане в журналі BMC Complementary Medicine and Therapies, показало, що 500 мг екстракту імбиру полегшують симптоми, пов’язані з нежиттю. “Імбир є природним антигістамінним засобом, тобто він блокує гістамін в організмі, який викликає алергічну реакцію”, – пояснює дієтолог Ешлі Шоу.

Куркума

Куркума відноситься до сімейства імбирних рослин. Дослідження 2016 року, опубліковане в журналі Annals of Allergy, Asthma and Immunology, вивчало вплив куркуміну на симптоми у пацієнтів з багаторічним алергічним ринітом. Вчені виявили, що куркумін полегшує такі симптоми, як чхання і закладеність носа. “Весняна алергія може викликати роздратування носа, чхання, свербіж і нежить, при якому куркумін, що міститься в куркумі, може дати протинабрякові і протизапальні властивості”, – підкреслює ще один лікар-дієтолог карі Піттс.

Цитрусові

“Цитрусові багаті вітаміном С, що підтримує імунітет і володіє антигістамінними властивостями”, – зазначає Ешлі Шоу. Під час дослідження 2018 року, опублікованому в Journal of International Medical Research, вчені виявили, що висока доза вітаміну С (7,5 грама) зменшує симптоми полінозу.

Цибуля

У дослідженні 2019 року, опублікованому в журналі Scientific Reports, оцінювався вплив цибульного екстракту на носову порожнину при лікуванні алергічного риніту. Вчені протестували мишей і виявили, що гризуни, які отримували екстраговану цибулю, відчували менше симптомів алергії. “Крім того, вживання цибулі може бути корисним при сезонній алергії, оскільки він містить флавоноїд кверцетин, який вважається природним антигістамінним засобом”, – говорить карі Піттс.

Помідори

За словами експертів, ці популярні овочі можуть бути дуже корисні для боротьби з сезонними симптомами алергії, пише The Beet. Помідори-відмінне джерело лікопіну, пояснюють фахівці. Лікопін, в свою чергу, – це антиоксидант, який допомагає зменшити запалення, викликане алергічною реакцією. “Ви краще засвоюєте лікопін з варених помідорів, ніж з сирих, тому віддавайте перевагу тарілці гарячого томатного супу”, – радить Шоу.