Фахівці прийшли до сумного висновку – небезпечні мікроорганізми відростили зуби. Старими способами від них вже не вберегтися. Чому це сталося?

Вчені з’ясували, що бактерії за десятки років змогли пристосуватися навіть до складних антисептичних засобів. Так, за останні 20 років мікроорганізми стали в десять разів стійкішими до спирту. Хоча раніше світове медичне співтовариство вважало, що мікроби ніяк не можуть звикнути до спиртового середовища. Так як воно для них високо токсичне, з причини того, що здатне розчиняти зовнішні мембрани мікроорганізмів. Однак виявилося, що фахівці помилялися.

Виходить, що антисептичні засоби, які використовуються в лікарнях безнадійно застаріли і не захищають на сто відсотків пацієнтів від зарази.

Раніше фахівці вважали, що спеціальні рідини цілком здатні загальмувати поширення небезпечних для людини мікроорганізмів, наприклад ванкоміцин-резистентних ентерококів і золотистого стафілокока. Однак у мікробів з роками виробився до наших засобів захисту міцний імунітет.

За останніми даними, поширення ванкоміцин-резистентних ентерококів зросла у 5 разів. А за статистикою ховаються людські життя, адже навіть половини інфікованих пацієнтів не виживають.

Джерело: 7mednews