Найбільш корисною організму можна вважати цільнозернову крупу з неочищеним верхнім шаром – думкою про це поділилася завідуюча дієтологічним відділенням міської клінічної лікарні ім. Виноградова Юлія Пигарьова.

Дієтологиня назвала найкориснішу крупу для організму в бесіді з виданням «Аргументи і факти». Спеціалістка виділила гречку, кіноа, вівсянку.

Говорячи про гречку, дієтологиня помітила, що вона багата найважливішими для зміцнення імунної системи речовинами, включаючи залізо, магній, вітамін В3. Кіноа, за словами Пигарьова, незамінна для людей, які не вживають м’яса, оскільки містить дуже багато рослинного білка.

Що стосується вівсянки, фахівчиня констатує: її специфічні харчові волокна (бета-глюкан) мають властивість знижувати рівень «поганого» холестерину. Крім того, крупа ефективно підтримує тривале відчуття насичення, перешкоджаючи переїданню і набору ваги.

У той же час, пояснила дієтологиня, не можна сказати точно, яка з даних круп є найкориснішою для організму.

«Головне правило – вибирати треба цільнозернову крупу, у якій не очищається верхній шар: така вариться 20 хвилин і більше», – уточнила експертка.

Пигарьова додала, що для підтримки хорошого здоров’я потрібно щодня вживати різні крупи – тоді організм буде отримувати необхідні йому мікро- і макроелементи в повному наборі.