Лікар і автор численних книг з медичної тематики Кріс Гілберт назвала 5 груп ліків, які здатні призвести до смерті при неправильному застосуванні. За словами фахівця, ризику можна уникнути, якщо дотримуватися рекомендацій в інструкції медпрепаратів.

У цьому списку нестероїдні протизапальні препарати, які, незважаючи на безрецептурность, несуть в собі серйозні ризики для здоров’я. Висока доза і тривале застосування цілком здатні викликати виразку шлунка і кровотечу. Знизити ризик передчасного відходу з життя допоможуть рекомендації: прийом ліків протягом короткого часу (не більше 7 днів), на повний шлунок з додатковими противиразковими препаратами, якщо є необхідність продовжити лікування. У будь-якому випадку необхідна консультація фахівця.

Другу позицію займають препарати для розрідження крові. Відомі випадки, коли пацієнти брали ці ліки протягом декількох років, не помічаючи неприємних симптомів, коли в певний момент не з’являлася головний біль, діарея та блювання. Прийом протизапальних препаратів збільшує в цьому випадку ризик кровотечі.

Антибіотики несуть в собі помірні і тяжкі алергічні реакції, що також може призвести до передчасної смерті. Безконтрольний прийом антидіабетичних ліків загрожує гіпоглікемічною комою, яка може бути смертельною. Кріс Гілберт попереджає, що людям з цим захворюванням, особливо з віком, безпечніше “помилятися” на стороні занадто високого цукру в крові, а не низький.

Опіоїдні анальгетики викликають у деяких випадках важкі запори, нудоту, запаморочення, сонливість і проблеми з диханням, що здатне привести до смерті. Варто врахувати, що ці препарати викликають звикання і, як правило, їх не слід приймати протягом періоду більше декількох днів (якщо діагноз не є невиліковним раком).