ГоловнаНовини Здоров'яДоведено: певні запахи прискорюють загоєння ран

Доведено: певні запахи прискорюють загоєння ран

Відкриття німецьких учених виявило нові корисні властивості ароматерапії. Як з’ясувалося, нюхові рецептори розташовуються по всьому тілу людини, і якщо впливати на них за допомогою пахучих речовин, відбувається активна регенерація шкіри.

АроматерапіяСенсаційна робота співробітників Рурського університету опублікована в Journal of Investigative Dermatology. У статті йдеться, що кератоцити, які складають до 90% клітин епідермісу, «відгукуються» на певні запахи, посилаючи нервові імпульси в головний мозок.

Раніше вважалося, що нюхові рецептори є тільки в носі, де їх більше 350 типів. Зараз же близько 150 з них дослідники знайшли не тільки в кератоцитів, але і клітинах внутрішніх органів – простати, кишечника, печінки і навіть серця, правда, чому вони там знаходяться і за що відповідають, німецьким дерматологам поки не ясно.

Проте вже зараз фахівці навчилися впливати на рецептори, що містяться в шкірних покривах, за допомогою ароматерапії. Дослідним шляхом вони з’ясували, що якщо дати клітинам епідермісу «понюхати» синтетичне сандалове масло, що використовується при виробництві декоративної косметики, вони починають посилено ділитися і переміщатися, тобто запускають процес регенерації.

«За п’ять днів рівень клітинної проліферації підвищився на 32%, а міграції – на 50%», – зазначив глава лабораторії університету Ханнс Хаттом. При цьому ніякі інші аромати, навіть натурального масла сандалу, клітинну реакцію не викликали.

Вчені вважають, що їх відкриття допоможе розробити нових підхід для загоєння ран і боротьби зі старінням шкіри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ ПАХНУТЬ ХВОРОБИ: СТАВИМО ДІАГНОЗ ПО ЗАПАХУ

КОРИСНІ ЗАПАХИ

ЯК ПОЗБУТИСЯ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ З РОТА