Щоб зберегти здоров’я очей максимально довго, потрібно включити в раціон кілька фруктів і овочів. На думку глави і засновника Rebuild Your Vision Тайлера Соренсена, важливо вживати хурму, ківі, капусту і навіть какао.

Хурма

Хурма містить лютеїн, лікопін, вітамін А, бета-каротин, зеаксантин і криптоксантин, розповів Соренсен. Всі вони допомагають організму боротися з вільними радикалами, які негативно впливають на здоров’я очей. Крім того, хурма – хороше джерело вітаміну С.

Ківі

Ківі містить більше поживних речовин на 30 г, ніж багато фруктів. У них також багато вітаміну С, марганцю, калію, міді і харчових волокон.

Насіння чіа

Насіння чіа є хорошим джерелом калію і антиоксидантів. Крім того, вони багаті корисними омега-3 кислотами, вітамінами і мінералами, які необхідні для здоров’я очей.

Какао

Какао-одне з кращих джерел магнію і заліза, вважає експерт. Крім того, в ньому міститься більше антиоксидантів, ніж в зеленому чаї.

Капуста

У капусті багато вітаміну К, А також зеаксантину і лютеїну. Ці фітохімічні речовини необхідні для гарного зору. Зокрема, зеаксантин і лютеїн є у відносно високих концентраціях в сітківці очей – речовини допомагають захистити їх від катаракти і дегенерації жовтої плями.