Для збереження здорової серцевої активності потрібно слідувати всього п’яти установкам – це небагато, зате дуже ефективно, стверджують кардіологи.

«Золоту п’ятірку» здорових звичок для міцного серця обрали шведські вчені. Цей список опублікував на своїх сторінках журнал «Archives of Internal Medicine».

Отже, що потрібно регулярно робити, щоб зберегти серце здоровим як можна довший час? Перелік рекомендацій шведських фахівців виглядає наступним чином:

Їсти більше продуктів, що не піддавалися термічній обробці або піддавалася їй по мінімуму: це зелень, овочі, фрукти, бобові, відварна риба і т. д.

Не дозволяти собі зловживати алкоголем. Наявні наукові дані говорять про те, що у середньостатистичної людини у віці до 40 років, яка вживає до 350 грамів чистого алкоголю в тиждень, тривалість життя скорочується на 1-2 роки.

Стежити за розміром талії. Об’єм талії не повинен перевершувати обсяг стегон, відзначають фахівці.

Практикувати аеробну активність. Вчені стверджують: щодня треба ходити пішки або їздити на велосипеді не менше 40 хвилин.

Не палити. У курців страждають не тільки клітини міокарда, але й клітини головного мозку, які починають піддаватися атакам з боку білих кров’яних тілець.

Джерело: МедікФорум