Дефіцит вітаміну D особливо поширений в зимові місяці. Оскільки речовина відіграє важливу роль в правильній роботі організму, необхідно ретельно стежити за його рівнем в крові. Сьогодні через пандемію коронавірусу лікарі рекомендують всім приймати вітамін D додатково.

Однак найвірніший спосіб уникнути його нестачі – включити в раціон певні продукти. Деякі фахівці впевнені, що для організму найкраще засвоювати вітаміни природним способом, а добавки варто приймати тільки в крайніх випадках.

За даними NHS (Національна служба охорони Здоров’я Великобританії), одним з кращих джерел вітаміну D є жирна риба. У цю категорію потрапляють лосось, скумбрія і оселедець, повідомляє Express.

Читайте також:  Рак крові: названий "нічний" симптом захворювання

Крім того, не варто уникати червоного м’яса, печінки і яєчних жовтків. Деякі харчові продукти, зокрема крупи і спреди, також можуть бути збагачені вітаміном D в процесі виробництва.

Крім цього, організм виробляє речовину при контакті з прямими сонячними променями. Але в зимові місяці отримати вітамін таким чином стає справжньою проблемою, тому людям, які страждають від його дефіциту, лікарі часто прописують добавки. Як правило, рекомендується приймати 10 мкг вітаміну D в день, але в деяких випадках доза може бути збільшена.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News