Високий кров’яний тиск (гіпертонія) є потенційно серйозним захворюванням, яке може пошкодити кровоносні судини, збільшуючи ризик серцевого нападу або інсульту. Експерти назвали п’ять факторів, які негативно впливають на кров’яний тиск, підвищуючи його.

Стрес

За даними клініки Мейо в Рочествері, деякі люди реагують на стрес нездоровою поведінкою, такою як куріння, переїдання або надмірне вживання алкоголю. Все це може сприяти підвищенню артеріального тиску.

Щоб знизити ризик, слід знайти здорові механізми боротьби зі стресами, включаючи фізичні вправи, вправи на розслаблення та медитацію. Деякі з цих видів діяльності можуть знизити кров’яний тиск та сприяти здоров’ю серця.

Зловживання алкоголем

Випивка шкідлива не лише для печінки. Вона шкодить і серцево-судинній системі. Сайт Університету Джона Хопкінса повідомляє, що в той час як невелика кількість алкоголю може розслабити артерії, надто велика його кількість має протилежний ефект. Щоб знизити ризик високого кров’яного тиску та інших серйозних проблем зі здоров’ям, експерти радять вживати алкоголь лише у помірних кількостях.

Надмірна вага чи ожиріння

Надмірна вага чи ожиріння є основною причиною високого кров’яного тиску. Це просте питання фізики. “Чим більше ви важите, тим більше крові вам потрібно, щоб постачати ваші тканини киснем та поживними речовинами”, – кажуть у клініці Мейо. Справа в тому, що в міру того, як кількість крові, що протікає через ваші кровоносні судини, збільшується, збільшується тиск на стінки артерій, пише сайт Eeatthis.com.

Сидячий образ життя

У людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, ризик високого кров’яного тиску на 30-50% вищий, ніж у людей, які ведуть активний спосіб життя. Це тому, що вправи зберігають гнучкість артерій, а сидячий спосіб життя робить їх жорсткими, змушуючи кров чинити більший тиск, щоб продовжувати текти.

Американська кардіологічна асоціація рекомендує виконувати щонайменше 150 хвилин вправ середньої інтенсивності (наприклад, швидка ходьба чи робота у саду) чи 75 хвилин енергійних вправ (наприклад, біг, плавання чи веслування) щотижня.

Харчування з високим вмістом натрію

Нездорове харчування з високим вмістом натрію (солі), мабуть, є основною причиною високого кров’яного тиску. Експерти рекомендують споживати не більше 2300 мг (або близько однієї чайної ложки) солі щодня.

Натрій змушує організм затримувати рідину, що підвищує кров’яний тиск. Щоб залишатися здоровим, перевіряйте вміст натрію на етикетках у розділі “Харчова цінність” та обмежте споживання фаст-фуду та напівфабрикатів.