Закликаючи людей вести здоровий спосіб життя, різні експерти діляться порадами, як краще це робити. Але сліпо довіряти порадам не варто. Деякі правила ЗСЖ давно застаріли і виявилися спростовані наукою.

Вівсянка на сніданок. Вівсяна каша з цільних зерен – це дійсно здорова страва, що володіє цілим спектром цінних для організму властивостей. Її вживання захищає від повноти, підвищеного холестерину, проблем з серцем і інсультів. Але все ж їсти вівсянку на сніданок щоранку – це погана ідея. У зернах вівса містяться речовини фітати, що перешкоджають засвоєнню кальцію. У віці після 40 років не отримувати кальцій в потрібному обсязі особливо шкідливо: його недолік негативно позначається на стані волосся, нігтів і зубів. Також при цьому підвищується ризик остеопорозу, при якому кістки стають крихкими і ламаються навіть при незначних травмах.

Більше свіжих овочів. Ще одне добре відоме правило ЗСЖ – їсти більше рослинних продуктів в їх натуральному вигляді. Здавалося б, що з цим правилом не так? Між тим, свіжі дари природи – це багате джерело клітковини, засвоїти яку в сирому вигляді без наслідків може тільки дуже здорова і міцна травна система. У багатьох людей поїдання свіжих овочів веде до запорів, роздратованого кишечнику, здуття і болю в животі. Тому вживати овочі буває корисніше якраз в приготованому вигляді-вареними або запеченими. До речі, після термічної обробки набагато краще засвоюється велику кількість вітамінів і мікроелементів, що містяться в овочах.

Відмовитися від цукру. Останнім часом все більше вчених схиляються до висновку, що шкода, приписувана цукру і солодощам, пов’язана в першу чергу з кількістю цих продуктів в раціоні людей. Повна відмова від цукру – це настільки фізично важке випробування для організму, що одного разу людина все ж не витримує і зривається, або у неї розвивається підвищена тривожність, пов’язана зі ставленням до їжі.

За даними американських учених з Інституту стовбурових клітин при Гарвардському університеті повністю відмовлятися від цукру шкідливо, оскільки це може завдати серйозного удару по нормальному функціонуванню організму. Особливо погано тотальна відмова від солодкого може вплинути на роботу серця і мозку.

Їсти рибу. Найкориснішою для організму вважається жирна риба – джерело цінних кислот Омега-3. Її кращим представником є червона риба. Однак майже вся така риба, що продається в магазинах, вирощується штучно на рибних фермах. Вона міститься в тісноті і підгодовується антибіотиками, а також добавками для стимуляції росту. Регулярно їсти таку рибу може бути дуже шкідливо. Фахівці Гарвардського університету якось підрахували: якщо протягом 70 років 100 тисяч осіб будуть 2 рази на тиждень споживати штучно вирощені лосось, то 24 людини помруть від раку.

Харчуватися правильно, щоб бути струнким. Багато хто вважає, що зайва вага – це доля тих, хто нехтує здоровим харчуванням. Але це не так! Збільшення маси тіла є складним процесом, в якому харчування – це лише одна зі складових.

Науково встановлено, що в організмі деяких людей є генетичний збій, через який блокується виділення лептину, так званого гормону ситості, що відключає у гіпоталамусі центр голоду. Ці люди завжди хочуть їсти і мають властивість набирати вагу, навіть дотримуючись всіх правил здорового харчування. Тому ніякі системи харчування їм не допоможуть, проблему вирішують тільки ін’єкції гормону.

Джерело: МедікФорум