Експерт з харчування Роб Хобсон представив увазі ТОП-6 продуктів, котрі знижують рівень холестерину. За словами фахівця, додавання їх в раціон вкрай важливо, що сприяє зниженню ризику інсульту і подібних проблем.

Холестерин – це органічна речовина жирової природи, що міститься в крові і клітинах людини. Ліпопротеїди низької щільності – це нездоровий його вид, який називають «поганим». З плином часу високий рівень ЛПНЩ може пошкодити артерії, сприяти розвитку серцево-судинних захворювань і збільшити ризик інсульту.

Мінімізувати ймовірність зазначених проблем можуть певні продукти, одним з варіантів є пластівці з вівса, які краще їсти на сніданок. Корисні властивості в даному випадку пояснюються високим вмістом клітковини. Такі продукти, як тофу, боби містять соєвий білок, безпосередньо пов’язаний з впливом на артерії, що слід взяти до уваги.

Дослідження також показали, що включення в раціон горіхів, таких як мигдаль і арахіс (50 г в день), може знизити рівень холестерину ЛПНЩ до 5%. Сухофрукти в свою чергу за рахунок вмісту в ресвератролу, що є поліфенольним антиоксидантом, покращують здоров’я серця. У ТОП-6 входить і знежирений йогурт, до якого можна додавати корицю, ваніль або лимонний сік.

Масло з низьким вмістом жиру, збагачене рослинними стеринами, теж позитивно впливає на рівень холестерину. Ці сполуки додаються в багато продуктів, включаючи спреди, молоко, апельсиновий сік і йогурт. Жирна риба, така як лосось, скумбрія і форель, багаті Омега-3 жирними кислотами, які підвищують рівень ЛПВЩ і знижують показник ЛПНЩ, а також впливають позитивним чином на показник тригліцеридів у крові.