В осінньо -зимовий період люди зі слабким імунітетом легко піддаються різним захворюванням , спровокованим інфекціями , вірусами і мікробами. Імунітет є захистом від різних хвороб , однак , нездоровий спосіб життя , стреси , екологія та інші несприятливі фактори можуть знизити навіть самий стійкий імунітет.

Ознаками зниження імунітету є швидка стомлюваність , сонливість , безсоння , внаслідок чого з’являється хронічна втома , головні болі , ломота в суглобах і м’язах. Пропонуємо розвінчати деякі з міфів щодо зміцнення імунітету.

Міф 1: Самостійний вибір імуностимуляторів та лікарських препаратів
помилково

При постійних захворюваннях застудою потрібно підтримувати імунітет за допомогою лікарських препаратів. Це є міфом , оскільки застуди можуть бути результатом хронічних захворювань – гепатиту , токсоплазмозу , аскаридозу . У причини простудних захворювань може допомогти розібратися тільки лікар , саме він зможе визначити , чи потрібно вам приймати імуностимулюючі препарати. Є люди , які самостійно призначають собі різні лікарські продукти , тим шкодять своєму організму . Вони впевнені , що у всіх імуностимулюючих препаратів є однакова дія . Така думка є помилковою. На сьогоднішній день в медицині існує 4 види імуностимуляторів : фагоцити , антитіла імуноглобулінів , інтерферони і клітини -вбивці . Кожен з них спрямований на конкретну задачу.

Міф 2: Активні заняття спортом
Не зовсім так

Спорт дійсно загартовує організм і робить його сильнішим , сприяє зміцненню імунітету , тому ви можете вибрати будь-який вид спорту – плавання , шейпінг , теніс , заняття на тренажерах і т.д. Але в цьому випадку візьміть до уваги , що непосильне фізичне навантаження знижує імунітет і робить його слабким. Особливо небезпечний весняний період , коли люди перед літнім сезоном виснажують свій організм заняттями спортом , щоб вчасно привести своє тіло в порядок – прибрати живіт , наростити мускулатуру. Кращим рішенням стануть незначні навантаження , які будуть нарощуватися поступово.

Міф 3: Сезонне вживання рослинних засобів і вітамінів
Помилково

Люди , які вважають , що міжсезонне споживання вітамінів позитивно вплине на їх здоров’я і збагатить організм на цілий рік , помиляються у своїй думці . Таким чином вони можуть нашкодити здоров’ю , оскільки підвищені дози при вживанні вітамінів і мінералів можуть призвести до надлишку деяких елементів в організмі , які можуть спровокувати появу різних захворювань.

Міф 4: Вживання великої кількості овочів і фруктів у весняний період
Помилково

Наявність фруктів і овочів в щоденному меню , безумовно , правильно рішення . Але повністю відновити сили після зимового періоду овочі та фрукти не здатні , оскільки за рік урожай втрачає значну частину своїх корисних речовин. Хорошим рішенням стане вживання в їжу першої зелені – кропу , петрушки , кропиви , щавлю. Також можна ввести в раціон пророщені зерна жита , пшениці , вівса.

Міф 5: Імунітет – це вроджене
Помилково

Імунна система у всіх людей різна , у когось сильніша , у когось слабша , але зміцнювати її необхідно абсолютно всім , тільки потрібно пам’ятати , що одним людям потрібно докласти більше зусиль , іншим – менше.

Міф 6: Не вдаватися до медикаментозних препаратів
Помилково

Дуже складно підвищити імунітет тільки природними продуктами харчування , як і навпаки – лікарськими препаратами. Тому необхідно поєднувати природні вітаміни з медикаментозними засобами . На сьогодні існує безліч вітамінних комплексів , які підбираються індивідуально лікарем після обстеження .

Міф 7: Небезпека щеплень
Помилково

Існує думка , що вакцинація викликає ослаблення організму. Але подібні ускладнення одиничні і можуть виникнути тільки , коли використовується жива вакцина . Заборонено робити вакцинацію відразу після перенесеного інфекційного захворювання. Щеплення слід робити через 2 тижні після одужання. Після прийому імуностимулюючих препаратів щеплення потрібно робити через тиждень . Тому варто сміливо вдаватися до профілактичної міри – вакцинації.

Для того щоб поліпшити свій імунітет рекомендується дотримуватися декількох нескладних правил : частіше здійснювати піші прогулянки , стежити за раціоном , займатися спортом , уникати стресів , дотримуватися здорового сну , а також за приписом лікаря приймати вітаміни та імуностимулюючі препарати , які містять відсутні елементи в організмі.