З’ясувалося, чому споживаючі однакову їжу люди можуть сильно відрізнятися за вагою.

Вчені з Німецького інституту дієтології (DIfE) вказали на фермент, який насправді може бути головною причиною ожиріння – DPP4. Цей фермент синтезується переважно в печінці. У людей, що виробляють його занадто багато, незважаючи на раціон харчування, розвивається ожиріння печінки, надмірна вага та інсулінорезистентність.

Дослідники проводили експерименти на лабораторних мишах. Група мишей, яка виробляла підвищену кількість ферменту DPP4, при однаковому раціоні харчування протягом 6 місяців, набрала на третину більше ваги, ніж тварини з нормальним рівнем ферменту. Крім того, в групі особливих мишей в печінці відклалося вдвічі більше жиру, у них вдвічі знизилася чутливість до інсуліну.

Причиною надмірного виділення DPP4 є генна мутація, яка негативно впливає на обмін речовин в печінці вже в юному віці. У якості “протиотрути” для ферменту можливе застосування його інгібіторів, которыеуже відомі захоплений ефективністю в лікуванні цукрового діабету. Виявлення підвищеного вмісту DPP4 в крові автоматично означає для пацієнта рекомендацію значно скоротити калорійність раціону харчування.

Джерело: MedikForum