Печінка вважається найважливішою залозою зовнішньої секреції хребетних, що виконує сотні функцій, необхідних для повноцінного функціонування організму, проте деякі фактори негативно позначаються на її здоров’ї. З цієї причини з шкідливими звичками краще розлучитися.

Медики називають печінку фільтром людського організму і це дійсно так, оскільки вона очищає тіло від шкідливих речовин і токсинів, що надходять з їжею і медикаментами. В першу чергу лікарі рекомендують відмовитися від куріння. У сигаретах містяться речовини, які збільшують загрозу виникнення ряду небезпечних захворювань, а також призводять до передчасної смерті.

Печінка займається фільтруванням крові і ці небезпечні речовини дуже заважають її роботі. Не меншої шкоди завдає організму вживання алкоголю. Спиртні напої не просто ускладнюють роботу печінки, вони її руйнують.

Читайте також:  2 продукти харчування, яких слід уникати за вечерею

Важливо бути обережними з вживанням лікарських засобів. Медики рекомендують при виникненні больових відчуттів не поспішати з таблетками, а для початку використовувати народні методи. Крім цього слід не зловживати цукром.

Цей продукт впливає не тільки на роботу підшлункової залози, але і печінки. Цукор, точно також як насичені шкідливі жири, може спровокувати стеатоз.

При цьому деякі звички для збереження здоров’я печінки доведеться ввести. Медики рекомендують додати в раціон часник і цибулю, в яких міститься велика кількість сірки. Вона сприяє секреції ферментів органу, які покращують швидкість виведення токсинів.

Також корисним для печінки вважається лимон. Цей цитрусовий фрукт підлужує навколишнє середовище організму, що полегшує роботу органу і сприяє виведенню шкідливих речовин.

Читайте також:  Оливкова олія може вберегти від одного з видів раку: чому і як це працює

Крім цього в раціон необхідно ввести продукти, багаті на корисні жири. Ці сполуки містяться в бобових, авокадо, рибі, нежирних сортах м’яса, яйцях, оливковій олії і горіхах. При цьому з рафінованими трансжирами потрібно бути дуже обережними.

Також медики рекомендують ввести в раціон куркуму. Пряність має протизапальний ефект. Вона допомагає печінці боротися із запаленням на клітинному рівні, а також нейтралізує жирові відкладення, прискорює метаболізм, сприяє детоксикації.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News