Причини нестачі естрогену і способи його відновлення – ці питання повинна тримати на контролі кожна жінка.

Естроген виконує в організмі кілька важливих функцій, наприклад, надає дію на ритм роботи серця, регулює процес зачаття і виношування і дитини, відповідає за засвоєння кальцію і ріст кісток, і, що дуже важливо, кількість цього статевого гормону в організмі навіть визначає зовнішній вигляд жінки .

Кількість естрогену в організмі і портрет жінки

Якщо у жінки в організмі естрогену більш ніж достатньо, то вона володіє досить жіночною зовнішністю, у неї великі груди, вона активна, володіє високою статевою активністю і глибоким грудним голосом. У таких жінок зазвичай виражений ПМС.

Якщо в жінці все в міру: середній розмір грудей, середній рівень лібідо, жіночні форми і голос, а настрій напередодні менструації рівний і без перепадів – то, швидше за все, володарка цієї золотої середини має середній рівень естрогенів.

А ось нестача естрогену в організмі характерна для жінок, які мають нерозвинені груди, підліткову фігуру, високий голос. У них, як правило, знижене лібідо, а настрій перед місячними вкрай нестійкий.

Читайте також:  Вебинары для врачей: эффективное современное обучение
Чим небезпечний брак естрогену

Естроген справедливо називають гормоном молодості і краси. Коли його рівень в організмі падає, то жінка починає швидко старіти. Таким чином, недолік естрогену – це провісник клімаксу. Але проблема в тому, що падіння в організмі естрогену може статися набагато раніше того терміну, коли в середньому настає клімакс – це приблизно 45 років.

При нестачі естрогену дуже страждає мозок: знижується розумова активність, з’являються проблеми з пам’яттю, підвищується ризик атеросклерозу і гіпертонії. Крім того нерідкі порушення з боку ШКТ, страждає кісткова система, і, звичайно, жіночі статеві органи аж до формування пухлинних процесів і безпліддя.

Саме тому жінці важливо розуміти суть причин нестачі естрогену і знати способи його відновлення. Це допоможе уникнути багатьох проблем вже на початковій стадії їх виникнення.

Причини нестачі естрогену

Порушення гормональної рівноваги може статися через багато факторів: це і спадковість, і різке схуднення, і тривалий прийом антидепресантів, і стреси, і гормонально-активні пухлини, а також зловживання алкоголем і курінням.

Також важливо розуміти, що організм – це цілісна, збалансована система, тому важливий не тільки рівень естрогену в організмі, але і баланс гормональної системи в цілому. Тому навіть якщо ви підозрюєте (або навіть впевнені), що корінь проблем, які з’явилися саме в нестачі естрогену не поспішайте займатися самолікуванням – призначати гормональну терапію може тільки кваліфікований лікар. Почніть з відвідин гінеколога і ендокринолога.

Читайте також:  Лапароскопічна холецистектомія (видалення жовчного міхура)
Способи відновлення естрогену

Основні причини нестачі естрогену з’ясували, тепер розглянемо основні способи його відновлення. Що може запропонувати сучасна медицина, а що можете зробити особисто ви?

Замісна гормональна терапія

Швидко підвищити рівень жіночих статевих допоможуть спеціальні лікарські препарати, що містять синтетичні естрогени. Однак потрібно знати, що у цього сильнодіючого засобу є не тільки переваги, але і недоліки.

Так, вже досить довго замісна гормональна терапія застосовується для усунення проявів клімаксу і допомагає жінкам продовжити молодість і підтримувати задовільний фізичний і розумовий стан.

Плюси замісної гормональної терапії:

  • перешкоджає розвитку атеросклерозу, інсульту, інфаркту, депресивних розладів;
  • попереджає розвиток остеопорозу, артриту, артрозу;
  • сприяє нормалізації функцій залоз внутрішньої секреції;
  • поліпшується робота головного мозку (пам’ять, концентрація і тд.);
  • відновлює вироблення колагену;
  • регулює роботу серця, частоту серцевих скорочень і контролює артеріальний тиск.
Читайте також:  Анализ крови на креатинин
Недоліки ЗГТ:

Серед побічних ефектів застосування ЗГТ запаморочення, нудота, блювота і навіть порушення функції печінки, підвищення ризику тромбоемболії. Однак найбільш небезпечним наслідком застосування тривалої гормонотерапії може стати розвиток раку молочної залози, а також серцево-судинні захворювання.

Тому, підкреслимо, що даний вид терапії повинен призначати тільки фахівець і враховувати при цьому всі свідчення і протипоказання.

Застосування фітоестрогенів

Естрогени можна знайти в багатьох рослинах, вони, до речі, регулюють їх ріст і розвиток. Їх так і називають – фітоестрогени. Містяться вони в багатьох, доступних для щоденного вживання, продуктах: соя, бобові, насіння льону, зернові культури, всі види горіхів і різні сорти капусти, пиво, молочні продукти.

Додавайте фітоестрогени в щоденний раціон і це буде найкращою профілактикою різних захворювань, однак робіть це тільки після консультації з фахівцем, так як в деяких випадках фітоестрогени можуть навіть блокувати природний гормон естроген.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГОРМОНАЛЬНИЙ ЗБІЙ У ЖІНОК

ОЦІНКА ГОРМОНАЛЬНОГО ФОНУ