ГоловнаНовини Здоров'яВчені: погана погода – чекай болю в суглобах

Вчені: погана погода – чекай болю в суглобах

Коли хтось говорить вам, що він почуває себе гірше в погану погоду, він цілком може бути правий у своїх причинно-слідчих зв’язках. Особливо це стосується болю в суглобах. Вчені з Університету Манчестера опублікували результати нового дослідження, яке виявляє зв’язок між хронічним болем і дощовими, вітряними днями з низьким атмосферним тиском.

Колінний суглоб

Результати дослідження

У дослідженні взяли участь більше 13 000 чоловік, які щодня брали участь в експерименті протягом 6 місяців.

Учасниками були переважно люди з артритом, хоча у деяких були інші хронічні болі пов’язані з фіброміалгією, мігренню або невропатією.

Вчені збирали дані за допомогою програми для смартфона, розробленого спеціально для дослідження. Кожен учасник використовував додаток, щоб щодня повідомляти про свій рівень болю, в той час як додаток записувало погоду у своїй області, використовуючи GPS телефону.

Читайте також:  Названо 5 головних секретів японського довголіття

У підсумку виявилося, що погода може погіршити біль, якщо вона турбулентна: найболючіші дні для учасників виявилися вологими, вітряними і холодними.

Цінність дослідження

Дослідники припускають, що результати можуть призвести до того, що метеорологи будуть давати прогнози болю поряд з прогнозами якості повітря, які можуть допомогти людям з хронічним болем «планувати свою діяльність, виконуючи більш складні завдання в дні, які будуть мати більш низький рівень болю».

Джерело: LHealth.info

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News