Не відставайте від трендів: дотримуйтесь наших порад, і станете самим брутальним і модним на районі.

1. Запасіться терпінням

Перший місяць – найважчий. Борода буде рости нерівномірно, а шкіра почне свербіти. Та й вигляд у вас буде швидше божевільний, ніж модний. Нічого не поробиш: на цьому етапі просто відкладіть і подивіться, що вийшло.

Волосся скрізь відрослогусто? Ідеально: можете робити все, що завгодно. Залишилися гладкі залисини на щоках? Що ж, доведеться обмежитися волоссям на підборідді і навколо рота. Ну а якщо і там справи кепські, залишається два варіанти: щетина або вуса.

Можна обмежитися таким експрес-тестом на бородатість, але краще відправитися до барбера. Він запропонує всі варіанти і порадить той, що найбільше підходить до вашого обличчя.

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения
2. Зробіть бороду ошатнішою

Борода

Як тільки ви наберете масу і визначтеся з формою, можна взяти в руки маленькі ножиці. Не перестарайтеся: для відновлення волосся знадобиться час. Рівняйте бороду потроху і обов’язково користуйтеся маленьким прямим гребінцем (масажна щітка вашої дами серця не підійде, майте на увазі).

Є одне універсальне правило, якого треба дотримуватися незалежно від типу бороди: жодниго волосся на шиї. 2-3 сантиметри вище кадика повинні бути вільні від рослинності – якщо, звичайно, ви не хочете отримати безкоштовний суп від соціальної служби.

Можна купити тример з різними насадками. Але перший час будьте обережні: дуже легко збрити те, що так з таким трудом відрощували. Якщо ви не впевнені у своїй твердості руки, краще довірте цю справу вмілому чоловічого перукаря.

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения
3. Доглядайте за нею

Неприємний сюрприз: борода відмінно вбирає запахи. Якщо ви не хочете, щоб вас тижнями переслідував запах часникового соусу, її потрібно мити і укладати спеціальним воском з ароматизаторами. Кожен день.

Для миття підійде звичайний шампунь або спеціальний, для бороди. А ось про мило краще забути: шкіра обличчя стане сухою і почне лущитися. Щоб укласти бороду, нанесіть на неї віск і підігрійте феном: засіб застигне, і волосся буде тримати потрібну форму.

А ще «свіжа» борода може свербіти з-за врослого волосся. Ця проблема вирішується за допомогою спеціальної косметики.

4. Якщо борода не росте…

Вмиватись

Якщо у хлопця до 20-22 років на обличчі не з’явилося взагалі жодного волосся, то, ймовірно, буде потрібно лікування у ендокринолога.

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения

Якщо ж рівень гормонів в нормі, але для красивої бороди волосся не вистачає, то це вже генетика. Тут допоможуть тільки радикальні методи у вигляді пересадки волосся – ніякі домашні засоби і косметика не зроблять з цапиної борідки левову гриву.