Жирні кислоти Омега-3 не тільки корисні для здоров’я, а й підтримують форму. Ця жирна кислота часто міститься в рибі, але якщо вона рідко потрапляє на тарілку, для вас є цінні альтернативи.

Чи хочете ви схуднути, видужати або бути здоровим, омега-3 є однією з найважливіших поживних речовин для організму.

Риба популярна серед багатьох людей, особливо через її корисні поживні речовини, у тому числі жирних кислот, що містяться в ній, омега-3. У цій формі вони не виявлені у рослинах. Що це означає для людей, які не їдять рибу?

Виробники БАД пропонують численні капсули, якими можна заповнити омега-3. Лікар розповідає, коли варто брати Омега-3 і на що слід звернути увагу при її вживанні.

Існує три основні типи жирних кислот омега-3: альфа-ліноленова кислота (АЛК), ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) та докозагексаєнова кислота (ДГК).

Читайте також:  Вчені з'ясували, яка кава нормалізує вагу і перешкоджає її набору

Жирні кислоти омега-3 дуже корисні

Здоров’я серця

“Жирні кислоти омега-3 можуть допомогти знизити кров’яний тиск та зменшити запалення в організмі. Це може знизити ризик серцево-судинних захворювань”, – каже лікар загальної практики Тетяна Захарова.

Функція мозку

Докозагексаєнова кислота (DHA) особливо важлива для розвитку та підтримки функцій мозку. DHA є важливим компонентом клітинних мембран головного мозку та підтримує когнітивні функції, такі як пам’ять та мислення.

Уникайте запалення

Вони можуть допомогти зменшити хронічне запалення в організмі, яке пов’язане з різними проблемами зі здоров’ям, такими як хвороби серця та діабет.

“Омега-3 також корисні для очей, шкіри та суглобів”.

Ці продукти містять жирні кислоти омега-3.

Риба, особливо жирна риба, така як лосось, скумбрія та оселедець, є багатим джерелом жирних кислот омега-3.

Читайте також:  Лікар розповіла про користь найулюбленішого та найдоступнішого фрукта

“Але є й рослинні джерела омега-3, наприклад лляне насіння, насіння чиа, волоські горіхи та деякі рослинні олії. Наприклад, лляна та ріпакова олія”.

Однак люди, які не їдять рибу, часто не споживають омега-3. Потім розглядаються добавки, які забезпечують одержання організмом достатньої кількості жирних кислот омега-3.

Ви віддаєте перевагу рослинним або тваринним жирним кислотам?

Основна відмінність між рослинними та тваринами Омега-3 полягає в атомах вуглецю. У той час як АЛК, жирна кислота з найменшою кількістю атомів вуглецю, жирні кислоти з довшим ланцюгом ЕПК та ДГК містяться у жирній морській рибі.

Останній краще засвоюється організмом та легше переробляється для важливих процесів.

Читайте також:  4 продукти, які містять багато вітаміну D

“Будь-який, хто не їсть рибу, стикається з проблемою споживання достатньої кількості жирних кислот з довгим ланцюгом. Певною мірою організм може отримати їх із джерел рослинного жиру. Однак організм швидко досягає своїх меж”.

Лікарі та вчені оцінюють довголанцюгові жирні кислоти омега-3 як «потенційно важливу поживну речовину» у веганській дієті.

Але не хвилюйтеся, ви можете обійтися без риби, є рослинна речовина, що містить ці довголанцюгові жирні кислоти: олія водоростей.

Олія водоростей: веганський варіант омега-3

“Якщо ви вже включили до свого раціону безліч рослинних джерел жирів омега-3, але хочете перестрахуватися, ви можете включити до свого раціону масло водоростей”.

Воно доступне у формі капсул, крапель або кулінарної олії, збагаченої олією мікроводоростей.

Дозування індивідуальне для кожної людини.