Ожиріння не раз оголошувалося лікарями фактором ризику багатьох небезпечних хвороб, таких, наприклад, як інсульт, інфаркт, а також різні види раку. Після цього твердження про більш коротке життя людей з ожирінням здаються цілком закономірними. Але чи так це насправді?

Канадські вчені опублікували в журналі Clinical Obesity результати свого дослідження, які говорять про те, що ожиріння як таке не підвищує ризику смерті. На думку дослідників, причина смертності полягає в інших патологічних станах, які нерідко наявні у людей з ожирінням.

Іншими словами, нова робота підтверджує: так зване метаболічно здорове ожиріння існує.

Автори даного проекту тринадцять років відстежували зміни у стані здоров’я у більш ніж 50 тисяч осіб з надлишковою масою тіла. Ці випробовувані, чоловіки і жінки, були поділили на категорії в залежності від ступеня їх повноти та наявності у них метаболічних відхилень – підвищеного цукру в крові, високого артеріального тиску і щільної концентрації ліпідів.

Спостереження вчених засвідчили: у людини може бути ожиріння, але при цьому може не бути метаболічних порушень. В такому випадку, переконані фахівці, як раз і може йти мова про здорове ожиріння, яке не збільшує ризику смертності.

Правда, уточнюють експерти, що людей з подібним метаболічно здоровим ожирінням вкрай мало. Серед спостережуваних ними людей таким володіли лише 1,2 відсотка.

«Ризик смерті був підвищений у людей, які страждають від підвищеного артеріального тиску, високого рівня жирів і глюкози в крові. Наявність одного метаболічного порушення вже істотно підвищувало ризик смерті від різних причин. У людей з надмірною вагою без інших захворювань і станів ризик смерті не був значно вищим, ніж у струнких здорових людей з контрольної групи», – повідомили дослідники.

Джерело: МедікФорум