Хоча фрукти і корисна їжа, вживати їх треба з розумом, підкреслюють дієтологи.

Російський фахівець, доцент кафедри дієтології та нутриціології Російської медичної академії післядипломної освіти Олена Чедія розповіла в інтерв’ю РІА «Новини» про те, що вживати фрукти слід у першій половині дня. Справа в тому, що насичені природними цукрами плоди являють собою джерело великої кількості вуглеводів – нутрієнтів, засвоєння яких підвищує рівень цукру в крові, а, значить, і активує вироблення інсуліну.

Дієтолог зазначила: інсулін заважає розпаду жирів в організмі, що зовсім небажано у вечірній час. Людям із зайвою вагою, що мріють про схуднення, особливо важливо не вживати солодкі фрукти в пізній час доби – інакше пострункішати не вийде, кількість жиру в організмі може навіть зрости.

«На ніч яблука їсти не треба, краще випити склянку молока або склянка кефіру, щоб до моменту засипання рівень цукру та інсуліну в крові людини був низьким. Високий рівень інсуліну в крові в пізній час посприяє тому, що людина буде за ніч набирати жир», – сказала експерт.

Фахівець додала, що люди з зайвими кілограмами повинні вживати менше таких фруктів, як солодкі яблука, банани, виноград, авокадо, – хоча і повністю викреслювати ці плоди з раціону не варто. Корисніше всього використовувати фрукти в якості перекусу між сніданком і обідом, резюмувала лікар.

Джерело: МедікФорум