Вчені змогли встановити головну причину сонливості водіїв. Про дослідження, яке допомогло виявити це, повідомив Science Daily.

Головною причиною того, що людину за кермом автомобіля долає сонливість, є природна низькочастотна вібрація самого транспортного засобу, – до такого висновку прийшли вчені з Мельбурнського королівського технологічного університету в Австралії.

Наукові фахівці провели експеримент, використовуючи симулятор кабіни машини, створював імітацію їзди по двосмуговому шосе. Тести з добровільними учасниками показали, що автомобільна вібрація позначається на організмі людини вже через 15 хвилин.
Відстеження серцевого ритму випробовуваних дозволило вченим зробити висновок про те, що фізіологічно люди за кермом поринав у сон, при цьому вони починали все частіше позіхати, у них зникала концентрація уваги.

Після 30 хвилин за кермом авто, в якому відчувалася вібрація, показники сонливості і втоми у добровольців стали на порядок вище. Через 60 хвилин їзди в умовах невеликої вібрації параметри серцевого ритму стали як у сплячих.

«Через втому, викликану такою вібрацією, випробуваним було психологічно і фізично складніше виконувати навіть прості розумові завдання», – констатували автори експерименту.

Зазначимо, що вібрації, про які йдеться, становлять 4-7 герц.

Джерело: МедікФорум