Багато з тих продуктів, які ми ретельно миємо, насправді в такому миття не потребують. У той же час фахівці наполягають на миття того, що зазвичай не миється.

Те, що потрібно обов’язково мити перед вживанням фрукти і овочі, знають всі. Але лікарі уточнюють, що миття підлягає вся рослинна продукція без винятку. Перевірте себе, чи миєте ви, наприклад, кавуни або банани?

Крім того обов’язкової мийці, за словами експертів, підлягати консервні банки. Принцип той же, що і для миття арбузов – якщо не очистити поверхню, небезпечні мікроорганізми з великою часткою ймовірності потраплять всередину.

Також в обов’язковому порядку миються горіхи і сухофрукти. Причому горіхи потрібно мити, незалежно від того, продаються вони очищеними або в шкаралупі. В яких умовах вони зберігалися та транспортувалися невідомо, тому краще їх вимити, ніж ризикувати здоров’ям. Сухофрукти потрібно мити або замочувати перед вживанням, навіть якщо вони продавалися в упаковці.

У список продуктів, які не потребують миття, фахівці включили:

Яйця – на них вже є захисна плівка, що утворюється після антимікробної обробки, якій продукт піддається, перш ніж потрапити на полиці магазинів.

Гриби – їх рекомендується просто швидко прополоскати і промокнути безпосередньо перед готуванням.

М’ясо – курятину, свинину, яловичину, словом, будь-яке м’ясо мити, на думку експертів, не потрібно, так як мікроорганізми з його поверхні розлітаються з бризками води по всій кухні. Термічної обробки цілком вистачає для їх знищення.

Джерело: МедікФорум