Коли справа доходить до шлюбу, чоловіки з більшою часткою ймовірності відчувають напругу, яка наростає з часом, але жінки частіше припиняють відносини. Ці дані отримані за результатами нового дослідження, яке відстежувало 355 пар протягом 16 років, починаючи з перших місяців шлюбу. Хоча у чоловіків в цілому спостерігалися більш високі темпи зростання напруженості, дослідники виявили, що напруженість дружин є найкращим предиктором кінця шлюбу. Жінки в два рази частіше за чоловіків подають документи на розлучення.

У дослідженні, проведеному під керівництвом команди з Мічиганського університету, були проаналізовані дані проекту «Ранні роки шлюбу», що відноситься до 1986 року. За цей період часу, кожна пара кілька разів давала інтерв’ю, починаючи з перших чотирьох-дев’яти місяців шлюбу, потім знову на другому, третьому, четвертому, сьомому і шістнадцятому році. Жінки частіше відчували високий рівень напруги на самому початку дослідження, а напруженість чоловіків зростала з часом.

У деяких випадках рівень напруги чоловіків залишався низьким, в той час як у жінок він продовжував зростати. Цей сценарій був найкращим предиктором майбутнього розлучення.

Розлучення

Ймовірність розлучення була вище в тих випадках, коли чоловіки повідомляли про низький рівень напруженості, в той час як жінки повідомляли про більш високий рівень напруги. Дана ситуація відображає відсутність інвестицій в відносини з боку чоловіка: чоловіки можуть вважати, що немає необхідності змінювати або коригувати свою поведінку.

У проекті «Ранні роки шлюбу», учасників запитували про рівень їх роздратування і невдоволення за місяць до проведення інтерв’ю, а також про те, як часто вони відчувають напругу від скандалів або розбіжностей в шлюбі. Хоча жінки частіше відчували напругу при вступі в шлюб, чоловіки спочатку повідомляли про низький рівень напруги, який пізніше збільшувався. Можливо, це пов’язано з тим, що жінки мають більш реалістичні очікування щодо шлюбу, в той час як у чоловіків більш ідеалістичні уявлення про дружин.

За результатами дослідження, приблизно 40% шлюбів пар, які брали участь в цьому 16-річному дослідженні, закінчилися розлученням. І, як стверджують автори дослідження, жінки в два рази частіше подають на розлучення, ніж чоловіки.

Ці висновки є дуже цікавими, тому що у відносинах важливо враховувати роль обох людей. Люди, що знаходяться у відносинах, мають різні уявлення про якість своїх відносин.

Джерело: zdorovieinfo