Метаболізм – один із найважливіших процесів, у рамках якого людський організм конвертує прийняту їжу в енергію. І якщо він відбувається без збоїв та порушень, людина з легкістю скидає зайві кілограми. Але деякі звички у харчуванні можуть призвести до певних порушень у метаболізмі, що обернеться серйозними проблемами. Фахівці називають п’ять звичок у харчуванні, які уповільнюють обмін речовин та загрожують неприємностями.

Перепустка сніданку

Як стверджують експерти у сфері здорового харчування, науковим шляхом встановлено, що відмова від сніданків веде до порушення циркадного ритму організму, а це, у свою чергу, негативно відбивається на загальному стані організму і зокрема на метаболізмі. Найкраще вжити на сніданок цільнозернові тости, вівсянку, горіхи або хоча б яйця.

Додавання цукру до ранкового раціону

Нутриціологи стверджують, що велика кількість цукру під час сніданку призводить до підвищення рівня глюкози у крові, що уповільнює обмін речовин. Тому день найкраще починати зі складних вуглеводів та протеїнів. Відмінним варіантом у цьому випадку стане омлет із помідорами та зеленню.

Суцільні вуглеводи

За словами досвідчених медиків, надмірна кількість вуглеводів у раціоні харчування теж може обернутися різкими стрибками рівня цукру в крові. Після цього цукор так само різко падає, через що людина відчуває сильну втому – це і є ознака уповільнення обміну речовин.

Занадто легкий сніданок

Щоб швидкість обміну речовин в організмі залишалася на достатньому рівні, вранці потрібно харчуватися досить щільно. Більше того, як показали проведені раніше дослідження, люди, які починають ранок із продуктів, що містять велику кількість клітковини та білка, у вечірній час їдять значно менше, що також позитивно відбивається на стані їхнього здоров’я.

Мало води

Дієтологи вже давно стверджують, що людський організм гостро потребує достатньої кількості води, щоб якісно та правильно функціонувати, особливо на клітинному рівні. Тому щоразу, коли організм зневоднений або відчуває навіть незначний дефіцит рідини, метаболічні процеси в ньому сповільнюються, тому щоранку людям рекомендують випивати склянку води.