Чоловіки, які щасливі у шлюбі та здобули вищу освіту, мають більше шансів пережити жінок. Такого висновку дійшли датські вчені. Вони використовували особливий статистичний підхід – статистику ” виживання ” – вивчення статевих відмінностей у смертності в 199 популяціях всіх континентах протягом двох останніх століття.

Результати їхнього дослідження були опубліковані в журналі BMJ Open. Фахівці відзначають, що часто статеві відмінності у виживання виявляються шляхом порівняння очікуваної тривалості життя. Вона підсумовує середню тривалість життя, а чи не кількість прожитих років. В результаті виходить, що чоловіки живуть не так довго, як жінки.

Нові дані дозволяють із цим посперечатися. Вони показали, що від одного до двох із чотирьох чоловіків (25–50%) пережили жінок за останні 200 років. Це кидає виклик загальноприйнятій думці про те, що чоловіки живуть не так довго, як жінки, пише Neurosciencenews.

Як виявили вчені, у розвинених країнах ймовірність того, що чоловіки переживуть жінок, падала до 1970-х років, після чого поступово збільшувалася у всіх популяціях. Збільшення та зменшення статевих відмінностей у очікуваній тривалості життя переважно пояснювалося курінням та інші поведінковими чинниками.

Дослідники зазначають: ймовірність того, що чоловіки проживуть довше, ніж жінки, як правило, вищі у країнах із низьким та середнім рівнем доходу. Також статистика варіювалася залежно від сімейного стану та рівня освіти. Імовірність того, що чоловіки переживуть жінок, становила 39% для одружених та 37% – для неодружених. У чоловіків з вищою освітою вона була більшою, ніж у тих, хто її не мав.

Одружені чоловіки з вищою освітою мають більше шансів прожити довше, ніж незаміжні жінки із середньою освітою. Також вчені зазначають, що пари впливають на здоров’я один одного. Це особливо вірно для чоловіків, які отримують більшу користь від стабільних стосунків, ніж жінки.