Медики констатують, що деякі повсякденні звички можуть позбавити людину доброго здоров’я: серед них куріння, недосипання, багатогодинне сидіння на одному місці.

Журнал ETNT опублікував докази лікарів про найгірші на їх погляд повсякденні звички, які непомітно знищують людям здоров’я. Однією з них вважають вживання алкоголю, руйнівне для печінки й серця.

«Щоденний прийом алкоголю впливає стан серцево-судинної системи: ця звичка може істотно збільшити ризик розвитку інсульту, кардіоміопатії та гіпертонії».

Також, перераховуючи найгірші для здоров’я повсякденні звички, медики виділили окремим пунктом нестачу сну. Багато людей недосипають, скорочуючи сон через велику кількість справ, але це в результаті сприяє формуванню хронічної втоми, депресії, а також «ряду серйозних захворювань».

Поблажливе ставлення до зайвої ваги, особливо на животі, теж підриває людям здоров’я, вважають медики. Вступаючи в зрілий вік, багато людей сприймають збільшення у вазі як щось неминуче і не роблять жодних зусиль для усунення надлишків жиру – тим часом, «вісцеральний жир підвищує ризик розвитку хвороб серця, діабету, проблем із печінкою та деяких видів раку».

Ще одна повсякденна звичка, що знищує здоров’я, – фізична лінивість, небажання займатися спортом, бути рухливим, пристрасть до сидячих видів дозвілля. Лікар попереджають: сидячий спосіб життя тісно пов’язаний із підвищеними рівнями холестерину та цукру в крові, а також із гіпертонією.

Увійшло до списку «вбивчих» для здоров’я звичок та куріння, яке нерідко виявляється пусковим механізмом для розвитку серцево-судинних патологій хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) та їхнього раку.