Боротьбу із зайвою вагою краще не відкладати на потім , а почати діяти прямо зараз . Зволікання може дорого обійтися.

Не зовсім «пивний »

Проблема так званого « пивного » живота турбує багатьох чоловіків , особливо середнього і старшого віку. За спостереженням багатьох лікарів – дієтологів чоловіки найчастіше починають повніти після одруження . Зміна способу життя , зменшення фізичної активності сприяють накопиченню жирової тканини , і в першу чергу це позначається на животі – самому проблемному місці у представників сильної статі.

Багато хто вважає , що великий живіт – це « нагорода » за пристрасть до хмільного напою . Дійсно , частково це так , проте це далеко не єдина причина зайвої ваги у чоловіків , і часто все зводиться до більш очевидних обставин.

Насправді пиво не так вже й калорійно . У 100 грамах цього напою міститься 35-50 калорій, і пляшечка 0,3 не матиме впливу на вашу фігуру. Однак за такою гаданою нешкідливістю пива ховається безліч « підводних каменів» , яких ми не помічаємо , але організму за це дістається по повній програмі.

Як це не парадоксально , але підступність пива зовсім не в пиві самому , а в закусці , яка до нього належить. Сушена риба ( сприяє затримці рідини в організмі через надмірну кількість солі) , калорійні чіпси , баварські ковбаски з соусами та інші поживні закуски йдуть з пивом на ура. Більш того , пиво сприяє підвищенню апетиту , і чим більше пива ви випиваєте , тим більше закуски з’їдається . Як правило , пиво випивається у вечірній або нічний час , після чого чоловіки віддають перевагу розслабитися на дивані і поспати. Все це тільки сприяє тому , щоб спожиті калорії перетворилися в жирові накопичення , які крок за кроком нашаровуються на живіт.

Заводимо щоденник

Лікарі-дієтологи радять усім повним чоловікам починати боротьбу із зайвою вагою прямо зараз і не втрачати дорогоцінного часу. Вся справа в тому , що з віком «війна» з жировими відкладеннями стає все складнішою. Після 40 років наступають вікові зміни гормонального фону , і сама жирова тканина трохи змінює свою структуру , жирові клітини збільшуються в розмірах , і позбуватися від них стає важче. Крім того , зайві жирові відкладення сприяють зменшенню вироблення чоловічих статевих гормонів , які в свою чергу відіграють важливу роль в обмінних процесах , у тому числі і спалюванні жиру.

Чоловікам необхідно розуміти , що боротьба з «пивним » животиком повинна бути комплексною , і включати в себе як фізичну активність , так і дотримання основних принципів здорового харчування. На жаль , більшість чоловіків не стежать за тим , що їдять. Багато хто щиро вірять у те , що їдять дуже мало , і незрозуміло звідки беруться ці кілограми . Ось чому на перших порах доцільно завести харчовий щоденник , куди слід записувати всі ті продукти і страви , які ви з’їдаєте із зазначенням кількості прийнятої їжі і часу доби. Повірте , аналіз раціону харчування і його калорійність багатьох здивують.

Після того , як всі слабкі сторони вашого харчування стали відомі , починайте діяти. Дієтологи не рекомендують різко сідає на строгі дієти або того гірше – голодувати. Почніть з малого , щоб не травмувати себе психіку , адже різкі обмеження істотно підвищують ймовірність зриву. Для початку обмежте себе у вживанні мучного і солодощів . Замість чіпсів до пива вибирайте менш калорійну закуску , наприклад морепродукти з помірною кількістю солі. Також стежте за кількістю випитого пива. Бажано від алкоголю відмовитися зовсім , але якщо ви не можете без цього напою , то в помірних кількостях він не заподіє вам шкоди.

Здорове харчування передбачає наявність у раціоні якомога більшої кількості натуральній їжі . Стейк або навіть шашлик з нежирного м’яса куди краще котлет , ковбаси та сосисок . Також не варто захоплюватися рослинним маслом. У 100 грамах соняшникової або оливкової олії міститься більше 900 кілокалорій !

Майте на увазі , що алкогольні напої порушують кишкову мікрофлору , що в свою чергу призводить до здуття і нетравлення . Живі йогурти та кефір допоможуть вам відновити якісний і кількісний склад мікрофлори кишечника , і як наслідок – поліпшити обмін речовин.

Пивний живіт пов’язаний з надмірним накопиченням вісцерального жиру , який сильно шкодить здоров’ю. Потрібен спортзал + повна заборона на продукти з високим глікемічним індексом.

Качаємо прес

Відзначено , що чим більш « в’ялі » м’язи живота , тим стрімкіше зростає «пивний » живіт , і тим складніше його позбутися. Для зміцнення м’язів живота зовсім не обов’язково ходити в спортзал і виснажувати себе тренуваннями. Існують вправи , які ви можете виконувати і в домашніх умовах . Це можуть бути підйоми тулуба в положенні лежачи , підйоми ніг у положенні лежачи. Фахівці радять не виснажувати свій організм кількістю повторень. Якщо вам вже несила , то краще перепочити і зробити ще один підхід.

Крім вправ на прес також корисними будуть аеробні вправи. Користь принесе навіть проста ходьба , за умови , що вона виконується щодня не менше 30-40 хвилин.

Врахуйте , що збільшення м’язової маси автоматично призводить до збільшення інтенсивності обмінних процесів , адже м’язам потрібна енергія , і чим більше м’язів , тим більше калорій потрібно затратити на їх роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СТУПЕНІ ОЖИРІННЯ