Відмова від вживання хліба з білого пшеничного рафінованого борошна може мати чимало плюсів для здоров’я, стверджують фахівці.

«Відмова від білого хліба та здоби може принести чимало користі здоров’ю людини», – констатують медики.

Лікарі нагадують, що білий хліб та булки відносяться до продуктів із високим ГІ (глікемічним індексом). Вживання таких продуктів сприяє різкому зростанню або суттєвим коливанням рівня цукру в крові.

З подібними коливаннями тісно пов’язані енергетично тонус та психоемоційний стан людей. Чим більше в раціоні білого хліба, здоби, випічки з білого борошна, тим сильніше схильність до нападів втоми, занепаду настрою, дратівливості. Відповідно, відмова від цих продуктів допомагає уникнути таких проблем.

Крім того, пристрасть до білого хліба асоціюється із зайвою вагою. Відмова від нього сприяє кращому контролю за масою тіла та розміром талії.

«Для здоров’я кориснішими є продукти, насичені клітковиною – у білому хлібі вона практично відсутня. Замість нього можна вживати цільнозерновий хліб або бурий рис, овес».

Медики наголошують, що споживання клітковини з одночасною відмовою від рафінованих вуглеводних продуктів може не тільки зробити енергійнішим, але також сприяє нормалізації рівня холестерину в крові.