Відмова від вживання хліба з білого пшеничного рафінованого борошна може мати чимало плюсів для здоров’я, стверджують фахівці.

«Відмова від білого хліба та здоби може принести чимало користі здоров’ю людини», – констатують медики.

Лікарі нагадують, що білий хліб та булки відносяться до продуктів із високим ГІ (глікемічним індексом). Вживання таких продуктів сприяє різкому зростанню або суттєвим коливанням рівня цукру в крові.

З подібними коливаннями тісно пов’язані енергетично тонус та психоемоційний стан людей. Чим більше в раціоні білого хліба, здоби, випічки з білого борошна, тим сильніше схильність до нападів втоми, занепаду настрою, дратівливості. Відповідно, відмова від цих продуктів допомагає уникнути таких проблем.

Читайте також:  Як позбутися лупи - трихолог назвав 3 дешеві та ефективні способи

Крім того, пристрасть до білого хліба асоціюється із зайвою вагою. Відмова від нього сприяє кращому контролю за масою тіла та розміром талії.

«Для здоров’я кориснішими є продукти, насичені клітковиною – у білому хлібі вона практично відсутня. Замість нього можна вживати цільнозерновий хліб або бурий рис, овес».

Медики наголошують, що споживання клітковини з одночасною відмовою від рафінованих вуглеводних продуктів може не тільки зробити енергійнішим, але також сприяє нормалізації рівня холестерину в крові.