Одними з найважливіших для організму є продукти, що містять вітамін D.

Жирна риба. Фахівці Клівлендської клініки назвали жирну рибу серед найкорисніших продуктів для підтримки здоров’я наприкінці зими. Така риба є джерелом ненасичених жирних кислот омега-3, важливих для роботи серця та судин, а також вітаміну D.

«У зимові місяці повчання сонця обмежене, тому потрібно їсти продукти, багаті на цей вітамін. Дефіцит вітаміну D пов’язаний із уповільненням зростання, ослабленням кісток та ризиком серцевих захворювань», – повідомили медики.

Гарбуз. Має низьку калорійність, при цьому багатий на клітковину, що допомагає уникнути переїдання. Крім того, гарбуз дає організму каротин, який перетворюється на важливий для імунітету вітамін А, а також калій. Калій сприяє виведенню надлишків натрію, що підвищує кров’яний тиск.

Зелений чай. Замість чергової чашки кави, випийте чашку зеленого чаю. Він покращує споживання вітамінів та мінералів, перевершуючи при цьому інші види чаю.

Брюссельська капуста. Насичена клітковиною, фолієвою кислотою, вітамінами К, А та С. Хоча вітамін С не гарантує абсолютного захисту від ГРВІ, він зміцнює імунну систему, так чи інакше знижуючи ризик зараження вірусними інфекціями.

Гриби. Вони мають антивірусні та антибактеріальні властивості, які допомагають запобігти інфекції. Багаті на важливий для хорошого імунітету антиоксидант селен, а також ніацин, мідь і фосфор. Крім того, містять вітамін С та залізо.