Психологи, що займаються темою подружніх відносин, виділяють сім аспектів, важливих для щасливого співіснування двох людей у ​​парі.

Існує сильний емоційний зв’язок. Згідно з психологічними дослідженнями, основою щасливого партнерства є взаємодія один з одним на глибокому емоційному рівні. Це означає, що обидва партнери в парі відкрито і регулярно показують один одному свої емоції та з розумінням сприймають їхню демонстрацію.

Не страшно показувати свою вразливість. З погляду психологів, однією з ознак щасливих стосунків є можливість говорити про свої тривоги, страхи та помилки без почуття сорому – це говорить про існування глибокої довіри та виводить стосунки на новий рівень взаємної прихильності.

Чесність у спілкуванні. Коли партнери чесні один з одним, може виникнути набагато сильніше почуття близькості.

Здатність витримувати сварки. Коли дві людини в парі чесні один з одним і до того ж мають емоційний зв’язок, конфліктів не уникнути. Але якщо партнери навіть у моменти сварки виявляють повагу до гідності, намагаються не зачепити один одного надто глибоко, це дозволяє їм не руйнувати стосунків. Ознака міцної пари – коли людина в запалі сварки переживає не тільки через те, що зачепили його почуття, але також через те, що могла своїми словами сильно поранити іншого.

Готовність разом пробувати щось нове. Спільний досвід нових речей привносить ковток свіжого повітря у відносини, а також формує спільні спогади, які зміцнюють зв’язок у парі.

Готовність вирішувати проблеми разом. Коли двоє в парі гуртуються на важких етапах життя, підтримуючи один одного, це сприяє відчуттю єдності та надійності часом більше, ніж у добрі часи.

Спільні мрії та плани. Психологи зазначають, що очікування спільного майбутнього є ефективним компонентом, що цементує щасливих відносин. Тому якщо двоє регулярно діляться один з одним своїми ідеями та цілями, а також спільно розмірковують про спільні плани, це говорить про готовність довго жити разом.