До продуктів, що провокують характерні для печії відчуття хворобливості та печіння, входять навіть дуже корисні.

Печія виникає у зв’язку з роздратуванням слизової оболонки стравоходу – у її випадку постраждала людина відчуває в області грудей та верхнього сегмента живота дискомфорт, відчуття печіння. Одним із поширених харчових провокаторів печії є гостра їжа, посилаючись на рекомендації дієтолога Лізи Московітц.

“Їде з гострим перцем містить капсаїцин, який дратує слизову оболонку стравоходу і змушує їжу довше затримуватися в шлунку, викликаючи печію” – пояснила медик.

Людям, у яких гострі закуски викликають печію, спеціалістка радить використовувати «м’якіші» спеції – у вигляді різних видів солі, розмарину, базиліку, орегано.

Від вживання смажених страв дієтолог радить відмовлятися зовсім. Будучи важкими для травлення, вони змушують ШКТ виробляти більше жовчних солей, які допомагають їх переварити, але також сильно дратують стравохід.

Корисним продуктом, що викликає печію, є цитрусові плоди.

«Через високий вміст лимонної кислоти цитрусові стимулюють підвищену вироблення шлункової кислоти, яка є основним винуватцем відчуття печіння в грудях».

Також до списку провокаторів печії входять багато в чому корисні кави та чайний гриб. За словами дієтолога, каву ніколи не слід вживати на порожній шлунок, оскільки це різко збільшує концентрацію кислотності шлункового соку і веде до розслаблення нижнього стравохідного сфінктера, через що кислоти проникають у стравохід зі шлунка. З приводу іншого продукту медик уточнила:

“Напій на основі чайного гриба корисний для кишечника, але іронія в тому, що він може одночасно погіршити деякі шлунково-кишкові симптоми, включаючи печію”.