Медики вважають морозиво одним з найбільших винуватців літньої застуди – число захворілих бронхітом, ангіною та іншими простудними захворюваннями в спекотну пору року збільшується практично на 10 відсотків. Практика показує, що людям, розпаленим спекою, складно зупинитися і їсти холодні ласощі так, щоб воно не зашкодило, а пішло на користь організму, – тобто, повільно і дуже маленькими шматочками.

Зараз, в період «хвилі спеки», продажі морозива злетіли до небес – але лікарі вважають, що в спеку краще відмовитися від вживання морозива, так як бажання врятуватися з його допомогою від духоти може привести до неприємних наслідків.
 
Медики пояснюють цю рекомендацію тим, що розпареній, перегрітій на сонці людині, як правило, мало однієї порції морозива – вона не дає помітного полегшення. У спеку для більшості людей природно з’їдати кілька порцій морозива поспіль, вказують експерти. При цьому, за їх словами, різко зростає ризик виявитися жертвою інфекції. Справа в тому, що, через різке охолодження глотки, гортані і верхніх дихальних шляхів, відбувається активізації бактерій і вірусів, що знаходяться в носоглотці – так в результаті поїдання морозива цілком здатне розвинутися ГРЗ, гостре респіраторне захворювання.
 
Аналогічну шкоду організму можуть завдати охолоджені напої, на які багато людей з жадібністю накидаються в літню спеку. Фахівці застерігають: стакан холодної газованої води, а тим більше – два, є серйозним фактором для розвитку респіраторних захворювань.
 
Для довідки:

Читайте також:  Звичка колупати в носі доведе до деменції

Морозиво настільки смачне, що відмовитися від нього зовсім неможливо. До того ж це у багатьох відношеннях корисний продукт. Лікарі не проти того, щоб в міру балувати себе цими ласощами, однак радять їсти морозиво вдома, так найкраще. За словами фахівців, їсти морозиво на вулиці може бути небезпечним, тому що разом з смачним морозивом в організм проникають вуличний пил, вихлопні гази, адже все це морозиво дуже добре вбирає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МОРОЗИВО ПРОВОКУЄ РОЗВИТОК СМЕРТЕЛЬНИХ ХВОРОБ

НОВА ЕКСТРЕМАЛЬНА ДІЄТА: ХУДНУТИ НА МОРОЗИВІ

ЗАГАРТОВУВАННЯ ГОРТАНІ