Багато хто починає і закінчують свій день чашкою чаю. Вранці напій допоможе підбадьоритися після сну, а ввечері заспокоїть після напруженої роботи. Вчені не втомлюються повторювати, що чай робить позитивний вплив на всі функції організму, в тому числі покращує метаболізм. Цю здатність напою експерти радять використовувати, щоб запустити роботу травної системи після пробудження. Фахівці виділили кілька видів чаю, які найкраще підійдуть для такої мети.

Білий чай

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nutrition and Metabolism, цей напій допомагає активувати роботу кишечника, прискорює переробку надходить з їжею жиру в енергію і значно покращує метаболізм. Крім того, він підсилює ліполіз – процес розщеплення жирів в організмі і блокує утворення нових жирових клітин за рахунок великої кількості катехінів в складі.

Ройбуш

Цей чай, приготований з листя куща ройбуш, є потужним засобом для розщеплення жирів. За даними дослідників, поліфеноли та флавоноїди, виявлені в рослині, пригнічують адипогенез – утворення нових жирових клітин – на 22 відсотки. Крім того, ці речовини покращують метаболізм, захищають печінку від окисного стресу і знижують артеріальний тиск.

Пуер

Це унікальний вид ферментованого чаю, що містить високі концентрації поліфенолів, катехінів і флавоноїдів. Китайські вчені прийшли до висновку, що пуер значно знижує концентрацію тригліцеридів в крові і ефективно переробляє жир в енергію. Крім того, випиваючи всього одну чашку такого чаю в день, можна знизити ризик серцевих захворювань, очистити організм від токсинів, холестерину і навіть запобігти раку.