З розвитком науки вчені виявили, що за голосом можна іноді сказати, чи здорова людина. І ось які проблеми можуть вказувати зміни, що відбуваються з голосом.

У більшості людей протягом життя голос змінюється двічі: у підлітковому віці та в старості. Але буває і так, що голос стає іншим уже з іншої причини, пише Sohu.

Рак. Якщо ваш голос став хрипким, це може вказувати на рак. Так само, як і уривчастість мови. Але потрібно, щоб такий стан зберігався більше кількох тижнів.

Неврологічні та нейродегенеративні хвороби. Наприклад, хвороба Паркінсона, Альцгеймера, бічний аміотрофічний склероз, інсульт. Що стосується хвороби Паркінсона, то вона може зробити голос м’якшим, ніж зазвичай, або монотоннішим. При хворобі Альцгеймера змінюється зміст промови: у ній з’являється більше займенників замість іменників та різних пауз.

Психічні та емоційні захворювання. Наприклад, шизофренія, депресія, біполярний розлад. При пригніченому стані за голосом це легко визначити. Те саме стосується епізодів манії (коли голос – енергійніше і голосніше) і депресії (коли голос сповільнюється і стає тихіше). При шизофренії голос може стати монотонним, схожим на голос робота.

Респіраторні захворювання. Це може бути хронічна обструктивна хвороба легень чи пневмонія.

Мовні порушення. Вони трапляються у дітей. За голосом можна виявити затримку мови, аутизм.