Міцний імунітет дозволяє відбити атаку вірусів, і існують особливо ефективні засоби для цього. Кращими названі вітаміни D, С, антиоксиданти та інші.

Як повідомляє UkrHealth, посилаючись на британського лікаря Майкла Барніша, чиї рекомендації опублікувало видання Express, під час епідемії коронавірусу важливо використовувати всі можливості, щоб не стати черговою жертвою зараження. Зокрема, підвищувати імунітет.

Ось найкращі засоби для цього.

Вітамін D. його недолік послаблює захисні функції імунної системи. Під час епідемії коронавірусу слід збільшити споживання яєць, грибів, жирної риби. Також важливо отримувати достатньо сонця-для цього потрібно по можливості проводити на вулиці по 15-20 хвилин в день.

Вітамін С. Хоча немає наукових доказів того, що його споживання зупиняє поширення коронавірусу, клінічні випробування, що йдуть в даний час, високо оцінюють ефективність даного засобу. Для підвищення імунітету потрібно їсти більше необроблених фруктів, овочів.

Антиоксиданти. Є найкращим засобом нейтралізації токсинів, вільних радикалів, здатних руйнувати клітини організму. Доктор Барніш радить приймати коензим Q10 або альфа-ліпоєву кислоту. Крім того, налягати на продукти з високим вмістом бета-каротину, селену, лікопіну:

  • морква
  • помідори
  • шпинат
  • абрикоси (курага)
  • пісне м’ясо
  • цільне зерно
  • листові зелені овочі
  • броколі.

Електроліти. Являють собою крихітні заряджені частинки, які необхідні для нормального функціонування імунної системи. Для їх отримання корисно приймати добавки магнію, ъсти банани.

Крім того, одним з кращих засобів підвищення імунітету є виключення з раціону продуктів і напоїв, що активізують запальні процеси. До них відносяться перш за все вироби глибокої переробки, що містять багато цукру, трансжири, алкоголь.

Дуже важливо контролювати споживання насичених жирів у вигляді сиру, червоного м’яса, а також смажених до появи скоринки страв.

Ще один пункт – уникнення куріння і надмірної фізичної активності. Ці два фактори, як і попередні, сильно виснажують імунну систему.