Какао знижує підвищений тиск, покращує стан судин, допомагає в лікуванні серцево-судинних захворювань, знижує почуття тривоги. Головне – пити без цукру.

У какао-бобах містяться флавоноли – речовини, що поліпшують баланс кров’яного тиску і сприяють оптимальному кровопостачанню внутрішніх органів. Завдяки цьому організм активніше очищається від небажаних для нього компонентів, що сприяє оздоровленню як у фізіологічному, так і в психічному аспекті.

Німецькі дослідники з Університетської клініки Кельна знайшли докази того, що вживання какао знижує підвищений кров’яний тиск краще, ніж чашка чаю. За словами фахівців у складі чаю і какао присутні поліфеноли, але компонентом какао є проціанід – цей вид поліфенольних сполук більш активний, ніж чайний. Настільки, що вживання какао для людей з гіпертензією може бути корисним не менше ліків.

Читайте також:  Ця шкідлива звичка пришвидшено старить наше тіло

Протягом двох тижнів випробовувані німецьких медиків вживали продукти і напої, насичені какао. Контрольна група обходилася без какао, приймаючи призначені їм терапевтами препарати від гіпертензії. Наукові фахівці констатували, що присутність какао в щоденному раціоні людей призвело до зниження кров’яного тиску в тій жемере, що і ліки в іншій групі.

«Результати дослідження дозволяють припустити, що вживання какао веде до зниження ризик виникнення інсультів і серцевих нападів на 10-20%», – зазначили експерти.

Чи означає це, що потрібно їсти шоколад у великих кількостях? Ні. Важливо враховувати, що більшість продуктів, що містять какао, відрізняються високою калорійністю, зазначають науковці. Вживати какао слід без цукру і контролюючи кількість жирів.

Читайте також:  Лікарі назвали характерні ознаки хворої печінки

Джерело: МедікФорум