Існує токсична доза шоколаду, яка здатна стати причиною несприятливих змін у судинній системі аж до смерті, – про це в публікації Popular Science розповів лікар-реаніматолог Нью-Йоркського університету Род Колдуел.

Лікар пояснив, що в шоколаді міститься речовина теобромін, який є алкалоїдом рослинного походження. Вплив теоброміну на людський організм подібнbq з кофеїном.

Дослідження, що проводилося фахівцями Національного інституту охорони здоров’я США, показало, що теобромін має здатність долати гематоенцефалічний бар’єр, отфильтровывающий токсини і шкідливі мікроорганізми, що прагнуть з кровотоком до мозку. Під дією шоколадного компоненту може змінюватися робота судинної системи, а разом з цим і артеріальний тиск.

Читайте також:  Для краси та здоров'я: дієта проти вікових хвороб

Якщо з’їсти багато шоколаду, то може виникнути розлад шлунково-кишкового тракту, через який прискорюється серцебиття. При цьому спостерігаються негативні симптоми: різке зниження апетиту аж до відрази до їжі, рясне потовиділення, тремтіння, сильний головний біль, повідомив лікар-реаніматолог.

«Хоча це і малоймовірно, але через вплив на серцево-судинну систему більша доза теоброміну може стати смертельною», – заявив Рід Колдуел.

Джерело: МедікФорум