Лікарі стежили за учасниками дослідження 25 років і прийшли до висновку, що найефективніший спосіб жити довше – їздити на роботу на велосипеді.

Фахівці Імперського коледжу Лондона і Кембриджського університету у Великобританії підвели підсумки масштабного дослідження, яке почалося ще в минулому столітті. Вчені знайшли найкращий спосіб продовжити життя.

Протягом 25 років, з 1991 по 2016 роки, велося спостереження за здоров’ям 300 тисяч осіб. Фахівці хотіли знайти зв’язок між способом життя і ризиком передчасної смерті. У підсумку з’ясувалося, що найвищий він у тих, хто регулярно користується автомобілем.

У порівнянні з автомобілістами, у тих, хто користується велосипедом як засіб пересування при поїздці на роботу, ризик ранньої смерті виявився на 20% нижчий. Велосипедисти на 24% рідше за автомобілістів вмирали від серцево-судинних захворювань і на 16% рідше – від раку. Кількість випадків раку у любителів велосипеда виявилося на 11% нижче.

Примітно, що пішоходи сильно програли велосипедистам. Вчені вважають, що це пов’язано з іншими факторами, зокрема, з доходами. На користь цього говорить і той факт, що у людей, які користуються метро і поїздами, ризик передчасної смерті знижений на 10%, а хвороб серцево-судинної системи – на 20%. Ці показники майже в півтора вище, ніж у пішоходів.

Фахівці вважають, що це пов’язано з тим, що пасажири все одно проходять частину шляху пішки, але при цьому вони більш заможні. Значить, можуть дозволити собі краще харчуватися, мати хорошу медстраховку і в цілому більш комфортні умови.